Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Védettségi igazolvánnyal a...

Védettségi igazolvánnyal a vonaton nem kell maszkot hordani 6 oras uton ? vagy ha elottem van egy bontott viz ?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

De, kötelező a maszk a tömegközlekedésben - igazolványtól függetlenül.


Evés-ivás idejére leveheted.

2021. jún. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
84%

1. A masz kötelező, ha be vagy olta ha nem.

2. Tökmindegy milyen hosszú az út, ez nem változtat a szabályokon. Jó is lenne, ha keleti-füzesabony és füzesabony-miskolc viszonylatokon kéne a maszk, de ha keleti-miskolc viszonylaton végig mész akkor nem...

3. Tipikus magyar mentalitás, egyből a kibúvót keresed a nyitott vízzel. Mi lenne, ha betartanád a szabályt? Erre nem gondoltál? Addig veheted le amíg iszol. Az ivásba nem tartozik bele a két korty közötti fél órás ablakon kifelé bámulás.

2021. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Mivel a védettségi igazolvánnyal rendelkezőknek adott könnyítések között nem szerepel a maszk mellőzésének lehetősége, így azt FOLYAMATOSAN, MEGSZAKÍTÁS NÉLKÜL viselni kell. Következésképpen nem ehetsz, nem ihatsz a járműveken szabály szerint.

Aztán, hogy ki mit enged meg magának, és a személyzet mivel foglalkozik, már más kérdés.

2021. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

De kell. Hétvégente 2 órát szoktam utazni, mindig viszek magammal kicsi innivalót. Arra a 2 percre le szoktam húzni, amíg iszok, a maradék 1 óra 58 percben rajtam van. Az elmúlt egy évben még senki nem halt bele ebbe 😀

Miért is kéne amúgy levenni? Semmi olyan dolgot nem csinálsz, ami miatt kapkodnod kéne a levegőt (nem futsz, nem csinálsz guggolást csak egy helyben ülsz). Beszélgetni maszkban is lehet. Olvasni is. Zenét hallgatni is. Kifelé bámulni is.

Amennyiben a szabály nem tetszik még mindig megvan a lehetőség arra, hogy nem veszed igénybe a szolgáltatást. Ha igénybe vetted akkor a jegy megvásárlásakor elfogadtad az utazási feltételeket. És ha abban az utazási feltételben az van, hogy Te márpedig csak Újpestes zokniban utazhatsz akkor abban fogsz utazni.

2021. jún. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
na mukodott a kaller annyit se szolt hogy UKk mukk jegyet megnezte azt annyi persze a pia elottem volt
2021. jún. 11. 20:54
 6/6 anonim válasza:
91%
És még el is hiszi, hogy annak hogy elnéző volt a "kaller", bármi köze van ahhoz, hogy hatalmas trükkel kirakott egy vizespalackot...
2021. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!