Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Pécs milyen város élés szempon...

Pécs milyen város élés szempontjából?

Figyelt kérdés

Főleg Budapesthez képest összehasonlítva érdekel. Gondolok itt a következőkre:


1. milyen a tömegközlekedés a városon belül? milyen sűrűek a járatok? mennyire lehet beutazni a várost vele?


2. milyen munkalehetőségek vannak egy diplomás embernek? vannak ssc-k?


3. milyenek a lakótelepek/lakóparkok? mennyire parkosítottak? mennyire jók infrastrukturális szempontból?


4. milyen bevásárlási lehetőségek vannak? itt nem a szupermarketekre gondolok, hanem ruházati, elektronikus illetve lakberedezési termékekre


5. mennyire jó Pécs összekötése Budapesttel? főleg tömegközlekedés érdekel.


6. milyen Pécs lakossága? ez nem túl konkrét kérdés, úgyhogy bármilyen szubjektív véleményt szívesen olvasok.


7. melyik lakórészek számítanak a legjobbnak? főleg a belváros elérhetősége szempontjából illetve a lakosság összetétele alapján.



2021. okt. 2. 21:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok földrajztanár. Éppen ma voltunk kirándulni és Pécs útba esett, de sajnos csak a Széchenyi térre volt időnk, úgyhogy sokat nem láttunk belőle. A belváros nagyon tetszett, nagyon hangulatos. Ugyanakkor érdekelne, hogy milyen a város azok számára, akik ténylegesen ott élnek. Puszta kíváncsiság:)
2021. okt. 2. 21:57
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1, attól függ, hova. Uránváros, kertváros 2 percenként megy kb.

Felfelé a Tettyére meg feljebb fél óra, vagy több este/hétvégén.


2, passz, korábban egyetemre jártam, de javasolnám, próbálkozz, nézz körül.


3, telepek inkább régebbiek, persze ki lehet fogni valami zöld helyet is.


4, ott az árkád, abban minden van, meg azon kívül is van egy csomó bolt.


5, közvetlen busz és vonat is van. Késésekre lehet számítani, főleg vonattal.


6, szerintem ugyanolyan, mint máshol. Vannak normális emberek, meg bunkók.

Nekem például iszonyat visszataszító volt a nyugdíjasok mentalitása.


Reggel 8-9, csúcsidő kb, és lent állnak 200-an a vásárcsarnoknál egy-egy virággal vagy fagyival, és megy a bezzeg az én időmbe' meg a fiatalok. Szóval ez kicsapta párszor a biztosítékot.


Én annyira sok időt nem töltöttem emberek között, ezért fogalmaztam átfogóan.

2021. okt. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%
Ketszer is laktam Pecsen, eloszor az Arkadhoz kozel a Moricz-ban aztan az Uranvarosban. Utobbi jobb hely de az egesz Pecs egy rakas szar, tele cigannyal, hajlektalannal, nincs semmi latnivalo (kiveve a Mecsek) es nem is lehet nagyon mit csinalni. Nekem egy elet eleg volt Pecs.
2021. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Munkalehetosegek szempontjabol egy kalap szar, bar mostanaban van nemi mozgolodas, nyitott irodat az ernst and young meg van egy ket ssc is talan. De amugy szar, szar fizetesekkel.


Elni viszont jo, en tavmunkaban dolgozok egy pesti cegnek, igy teljesen jol el lehet lenni. Nagyon szep es hangulatos varos.

2021. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!