Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Még sosem utaztam vonattal....

Még sosem utaztam vonattal. Hogyan érdemes venni a jegyet? Remélem valaki tud segíteni.

Figyelt kérdés

Üdv. Egész életemben autóval közlekedtem, sosem volt szükségem a vonatra, de most úgy adódott, hogy egy rokonomhoz le kell utaznom, és az autó épp szervizben van. Két nagyvárosról van szó, nem a semmi közepén lévő kis falukról :)

Mentális betegségeim miatt jogosult vagyok bizonyos kedvezményekre is, ezeket szeretném érvényesíteni is, ha van rá mód.

A jegyet hol érdemes megvenni? A pályaudvaron? Vagy lehet telefonon is előre már? Kell papír formában is nálam lennie a jegynek, vagy elég a telefonon? A visszaúthoz már előre megvegyem, és az érvényes akkor is ha lekésem esetleg? Ha nem érvényes, akkor ott vegyem meg a pályaudvaron a jegyet az automatából, vagy telefonról is lehet intézni ezt?

Bankkártyám van hozzá, telefonom fixen nem fog lemerülni.


Elnézést a sok kérdésért, csak borzasztó szorongás fog el, ha nem tudok minden részletet. Kérlek titeket, hogy emiatt ne szóljatok meg :) De nagyon sokat segítene, ha valaki meg tudná válaszolni ezeket, vagy röviden leírni, hogyan működik egy ilyen folyamat.

Én az online jegyvásárlást preferálnám, nem erősségem a kommunikáció az emberekkel.



2021. dec. 26. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, hasonló cipőben járok, csak sokkal többet vonatoztam eddig mint te :)

A legjobb a máv appban megvenni a jegyet!

A MÁK kártyát be tudod állítani és 90%-os jegyet fog adni az app is. Elővételben akármikor meg tudod venni a jegyet az appont keresztül a dátum beállításával és a vonat kiválasztásával. Akármelyik állomásról akármelyikre, tehát visszaútra is.

A személyi igazolványod és a MÁK kártya legyen nálad, anélkül érvénytelen a jegy! A legtöbb jegyvizsgáló kérni is fogja


MÁV applikáció segítségável:

[link]

Az app és bankkártya segítségével bárhol bármikor bármelyik vonatra vásárolhatsz jegyet. A jegyre 10% kedvezményt kapsz ha az appban vásárolod. Csak a vásárláskor és a jegy letöltéséhez kell aktív internet kapcsolat. Az appba letöltött jegyeket offline módban is meg lehet jeleníteni. A kaller a telefonod, tableted kijelzőjéről olvassa le a jegy kódját, így ellenőrzi.


Online a [link] oldalon.

kb ugyanaz mint az applikációban, csak itt PDF formátumban töltheted le a jegyet.

2021. dec. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2021. dec. 26. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!