Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mi ez a MÁV-nál?

Mi ez a MÁV-nál?

Figyelt kérdés
Előre megvettem a jegyet első osztályra az IC-re erre, amikor megyek a Keletibe, közlik, hogy első osztályú kocsi nélkül megy a vonat, a pénztárnál nem adtak vissza semmit, pedig egy putri kocsiban ülök, első osztályú hely áráért!

2022. jún. 13. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
A MÁVnál már az is eredmény hogy egyáltalán megy a vonat.
2022. jún. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérj visszatérítést ha szeretnél:

[link]

De tekintve, hogy egy 500+ kilométeres jegynél is 1600 forint a kocsiosztály-különbözet nem biztos, hogy megéri vacakolni vele.

2022. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben természetesen jár a visszatérítés, de tény, hogy nem két kattintás - indirekt módon, az adminisztrációval veszik el a kedvedet tőle. Nyilván amúgy van ilyen, hogy műszaki okból nem jut első osztályú kocsi a vonatba , a probléma inkább azzal van, hogy túl gyakran hiányzik ilyen-olyan kocsi a tervezett összeállításokból. Múltkor Prágáig utaztam úgy, hogy számítottam az étkezőkocsira és hát a mávos stokkból bizony hiányzott… Nem volt vicces.
2022. jún. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazolást kell kérni a vonaton a kalauztól és az alapján kapod vissza van kocsiosztaly különbözetet.

Azért fordul elő ilyesmi, mert előfordulhat, hogy műszaki meghibásodás történik és kisorozzák az adott kocsit.

Ha nem elegendő az idő egy másik kocsival pótolni vagy éppen nincs is mivel, akkor nem közlekedtetnek benne első osztályút.

Ilyenkor visszajár a pénzed, mert a vasút hibájából nem tudtad igénybe venni, amiért fizettél.

2022. jún. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kértem igazolást, de valamit elrontott a kalaúz, a pénztárnál azt mondták, hogy nem tudják visszaadni, töltsek ki egy űrlapot és hozzam be holnap reggel, és akkor majd felküldik Pestre...

Úgyhogy inkább hagytam, nem ér az egész annyit.

2022. jún. 13. 22:30
 6/7 anonim válasza:
20%
Alapszabály, hogy ami magyar és állami azt nem hízlaljuk, nem fizetünk érte. Az még elmegy, hogy bebliccelsz a flirttel keresztúrról a keletibe, de ez elég amatőr hiba volt, hogy hosszú távra fizetős vonattal mentél. Mondhatni részben a te hibád, hogy így alakult, hiszen részt vettél a tohonya farokfejek rendszerének fenntartásában és megetetted az egyik állami pénznyelőt, megerősítve ezzel is, hogy van létjogosultsága.
2022. jún. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sajnos kapacitás hiány van, így a balatoni iszonyatos kapacitás növelést csak ilyen módon tudták megoldani, hogy máshonnan vonnak el kocsikat, mivel elég gyér a vagonállomány jelenleg. Azt tudom csak javasolni, hogy a nyári csúcsig pl. a szegedi ic-vel utazol ne válts 1.osztályú jegyet mert előfordulhat, hogy nem lesz a szerelvénybe sorozva ilyen vagon.
2022. júl. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!