Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miskolci Mindszent templom...

Miskolci Mindszent templom miséken kívül is látogatható, vagy be van zárva olyankor?

Figyelt kérdés
Csecsemővel nyaralunk majd, nem mindig tudok vele időzíteni, de szeretnék majd bemenni.
2022. jún. 21. 22:57
 1/7 anonim válasza:
100%

Hú az gyönyörű. Ott volt 1 éve az esküvőnk. Nagyon szép a díszítés.


Amikor mi mentünk megnézni nyitva volt és nem volt mise.


A pap is jó fej. Vicces:D mármint jókat mond de viccbe tereli a témát.


Ha sikerül bemennetek írd meg légyszíves neked hogy tetszett.


Annyi hogy én világosabb padokat tettem volna be. De így is gyönyörű

2022. jún. 22. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Látogatható. Általában a római katolikus templomok mindig nyitva állnak (én ma néztem meg a Zárdakápolnát, még sose jártam benne, pedig miskolci vagyok).

Egyébként szubjektív véleményem szerint vannak érdekesebb templomok is Miskolcon, igaz, általában nem katolikusok, ezért bejelentkezéssel látogathatóak, de ha nagyobb lesz a baba, akkor mindenképpen javaslom: Deszkatemplom (szecessziós, teljesen fából épült), avasi templom (gótikus, a temetője is igen hangulatos) ez a kettő református, így bejelentkezős. Sziklakápolna Miskolctapolcán: csak vasárnap, misekor nyitják ki. Illetve ami talán belefér nektek most is, az az ortodox templom a Deák téren, hatalmas, gyönyörű ikonosztáza van, és a mellette lévő múzeum nyitvatartási idejében mindig van ott valaki, aki kinyitja nektek. Illetve nem tudom, látogatható-e már, mert nemrég kezdték felújítani, de az innen nem messze lévő Hősök terén a zsinagógánál is be lehet próbálkozni, hátha megtekinthető.

2022. jún. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megírom, hogy mit láttam ... Remélem sikerül. Érdekes, de sok helyen zárva a templom. Mi felénk is csak misén van nyitva, és kirándulásokon is volt, hogy hajkurásztam a papot 😂
2022. jún. 24. 22:54
 4/7 anonim ***** válasza:
OFF De a zsinagógába is bejelentkezés vagy ismertség révén lehet bemenni, gyönyörű lenne belülről, de siralmas az állapota. Amikor legutóbb voltam ott 2 éve, a padozat és minden faanyag hegyekben állt bent és nem is volt egy életbiztosítás bárhova bemenni. Sajnos a zsidó hitközségnek pedig nincs pénze arra, hogy felújítsa. A másik zsinagóga egyébként szebb volt, de az 60-as években szintén a fenti ok miatt robbantották fel...
2022. jún. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 még mindig ilyen? Évek óta téma, hogy fel fogják újítani... :(
2022. jún. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kb olyan, mint a bíróság épülete. Kívülről néha felállványozzák, hogy a nagyon életveszélyes részeket vakolják és gletteljék, de még a festésig sem jutnak el még kívülről sem.
2022. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lemeózom hogy áll a glettelés😂
2022. jún. 25. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!