Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A balatoni vendéglátósok...

A balatoni vendéglátósok miért csodálkoznak, hogy nincs teltház a Balatonnál?

Figyelt kérdés

Napokban több cikket lehetett erről olvasni. Nyilván sokan vannak, mivel a magyaroknak ez van közel és mert sokaknak nyaralójuk van itt. De nincs teltház, pedig arra számítottak.


Na most ezek a vendéglátósok nyugati színvonalon akarnak élni, ezért nyugati árakat is kérnek el. Mindezt egy keleti fizetésekkel rendelkező országban teszik, nem egy tengparton, hanem tónál teszik, és a szolgáltatás amit nyújtanak szintén nem nyugati színvonalú, hanem lehúzós.


2022. júl. 6. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

A balatoni vendéglátósok régóta el vannak varázsolva és fel vannak háborodva.

Fel nem tudom fogni, miért megy bárki is a Balatonhoz nyaralni. Egy túlárazott koszfészek az egész elszállt árakkal nevetséges színvonalú szolgáltatásokkal.


Mi pl. áprilisban voltunk Olaszországban, Balatonon fél napot voltam, megnéztem a partot, és mentem is haza.

2022. júl. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én megértem. Sok embernek ott van nyaralója, illetve közel van. De ha ez nem számít, akkor ilyen árkategóriában tengerpart egyértelműen jobban megéri.
2022. júl. 6. 11:28
 3/11 Kései Sirató ***** válasza:
100%

A Balatonhoz a munkatársaim csak 2-3 napra mennek le. Nincs ugyanis több pénzük. A tengerpartara nem éri meg 2-3 napra lemenni, mert aránytalanul sokba kerülne az utazás. Ráadásul csak 90 km tőlünk a Balaton, szóval elég közel van. És a tengerparton nem tudnak SZÉP kártyával fizetni. Mi SZÉP kártyát kaptunk most jutalom/vagy fizetésemelés helyett.

Én a hegyeket szeretem, nekem nem opció sem a Balaton, sem pedig a tengerpart, én Ausztriába megyek az Alpokba.

2022. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A Balatoni vendéglátás nyilván ezer sebtől vérzik,de idehaza van,és relatíve közel van a lakosság nagy részének.Ehhez jön a nagyon ügyesen bevezetett a hazai turizmust támogató SZÉP kártya program.Ez sokakat azért elgondolkodtat,hogy ezzel azért megéri elmenni,mert készpénz kímélő megoldás lehet.Sokan élnek ezzel,ha színvonal nem is kimagasló,bár vannak már nagyon nívós dolgok is a Balcsin,amit szintén lehet SZÉP kártyával rendezni.

Egy külföldi út ha már ott van az ember akkor ugyanannyi kiadással jár,de nincs a szállásnál SZÉP kártya,és az utazás a költségek 1/3-t is kiteszik sokszor/!/ezt se felejtsük el...Persze az ember nem csak ezért utazik,vagy nem utazik külföldre,hanem a megélt látottak miatt.

Szerintem összességében drágább a külföld a nem belátható járulékos költségek,és az utazással kapcsolatos kiadások miatt ezt nem lehet már anyagilag behozni,és a belfölddel egyenlővé,vagy még olcsóbbá is tenni.

2022. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
24%

Hat en ma egy baratommal ebedelni voltam kenytelen egy balatoni vendegloben, 4000 forint volt egy kis szelet rantott karaj, de kikoptem, visszaadtam, ki se fizettem, csak az italt.

Haver a steaket szinten.

Amugy nincs turista, nincs live.

2022. júl. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sokan vannak most is lenn,de nincs teltház az biztos.

Oka:A borsos árak mellett a bizonytalan időjárás is.A most vasárnap a víz 20-21 fokos volt,alig voltak tegnap benne családok,csak napozni,csúszdázni lehetett,ahol 1 lecsúszás 400,- Ft volt a 10 db-os bérlet meg 4000,-+ 1 csúszás volt.Tehát egy nap családdal/ 3-4 főre/ egy ki kiruccanás az utazási költségen felül minimum 15-20 ezer ft/nap körül van,szállás nélkül.

Egy lángos 800-1200 között,egy sült hal/átlagos nagyságú/ 3500-4000 körül kenyérrel,Hamburger 1500,-/db.Szóval elég borsos,és az időjárás is bizonytalan,ha valaki foglal.Ez itt a gond.

Horvátország sem jön ki olcsóbbra szerintem,de ott legalább a tenger folyamatosan 24 fokos szeptember elejéig biztosan.

2022. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Múlt héten voltunk Olaszországban. Szállás vadi új apartmanban 2 saroknyira a tengerparttól két főnek kb. 100 euró / nap volt, aminek árában benne van a nyugágy és napernyő a strandon, és az apartmanhoz úszómedence is tartozott, ha valakinek a tenger nem lett volna elég. Külön belépő a tengerpartra nincs. Pizza 6-10 euró (a margherita a 6, a sok feltétes a 10). Tészta / tengeri herkentyűk / egyéb főételek 10-20 euró között. Fagyi 2 euró (ott nem egy gombócot fizetsz ki, hanem egy adagot, ami azt jelenti, hogy egy lapátkával jól megtöltik). Reggelire és vacsorára vettünk a boltból kenyeret, péksütiket, felvágottat, gyümölcsöket, ilyeneket. Nem tudom már mennyi volt, de nem "lényeges" kiadás a nyaralás egész árához képest.


Ár-érték arányban laposan veri a Balatont.

2022. júl. 18. 16:27
 8/11 anonim ***** válasza:

A 100 Eur/nap ár,azért húzós lehet,ha sok éjszakára marad az ember ez azért jelentős kiadás egy családnak ott is.Nem beszélve az odautazásról,és az ezzel kapcsolatos nemvárt kiadásoktó(autópálya,parkolás,stb..ami egy autóval jár).Ha összeadom,akkor lehet az olasz út még többre is kijöhet,de az ember nem csak az anyagiakat számolva megy el külföldre,hanem az élmények miatt.

Hát a többi étel,fagyi kb.hasonló árúnak tűnik.Nem tudom olcsóbb-e ez így.

2022. júl. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Biztosan többre jön ki! Azért írtam, hogy ár-érték arány.
2022. júl. 18. 20:46
 10/11 anonim válasza:
0%

Putri a Balaton, tele kocsog pestiekkel.

Remelem kiszarad, es bevethetjuk kukoricaval.

A sok kocsog vendeglos meg ehen doglik. :D

2022. júl. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!