Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik budapesti hidat szereti...

Melyik budapesti hidat szeretitek a legkevésbé?

Figyelt kérdés
Elsősorban külső kinézet alapján, de akár egyéb szempontok miatt is.

2022. júl. 14. 09:18
A kérdező szavazást indított:
Északi összekötő vasúti híd
Árpád híd
Margit híd
Lánchíd
Erzsébet híd
Szabadság híd
Petőfi híd
Rákóczi (Lágymányosi) híd
Déli összekötő vasúti híd
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Külső kinézet alapján lehetne nálam mondjuk… de melyik is?

A két vasúti híd pont olyan, mint amilyennek lennie kell. Egy buldog ronda? Vizslának nyilván, és egy buldog kinézetű vizsla meg vizslának csúf.

Ettől a két hídtól ne várok többet. A közúti hidakat nem tudom rangsorolni. Mindegyikben lehet találni szépséget, és mindnek megvan a kevésbé vonzó elemei is.

2022. júl. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Petőfi,elég lepukkant.
2022. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ferdinánd híd a legrondább.
2022. júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Árpád híd külsőre és belsőre is. Éveken át azon közlekedtem busszal, szörnyű volt. Most a Margiton járok, az se jobb, de egy fokkal haladhatóbb (busz), vagy 4/6-tal könnyű átérni. Sétálni legjobban a Szabadság hídon szeretek. Szép, szeretem hogy a Gellért hegy tövében van, és nagyon menő mikor a régi, felrobbantott híd darabjai látszódtak alatta. Élő történelem.
2022. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A vágóhidat. :-)

Egyébként nem tudom. Az Árpád híd olyan semmi, jelentéktelen. De azzal sincs bajom különösebben.

2022. júl. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vasúti hidakat nem sok értelme van ide venni, mert eléggé "cél" hidak.


Amúgy nálam valahol holt versenyben van a Petőfi és Árpád híd. Mind a kettő ocsmány, semmilyen, lepukkant. A környezetük is személytelen.


A belváros környéki hidak a legszebbek, azok közül is a Szabadság-híd a leghangulatosabb, mert a környezete is szép. Bár szerintem az Erzsébet híd is szép a maga tisztaságával, csak rohadt nagy rajta a forgalom. Viszont a környezete relatív vonzó, Gellért-hegynél vízesés túloldalt meg a Belváros szépsége.


De például a Lágymányosi híd is szívem csücske. Számomra olyan "világi". Jó rajta áthasítani autóval is és gyalog is szép sétálni, szép a kilátás a városra. Tetszik, hogy van egy határozott elválasztás az autóktól, így gyalogosként-biciklisként kicsit híd a hídban érzést ad.

2022. júl. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"Északi összekötő vasúti híd"

Ilyen nevű híd nem létezik.

2023. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!