Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Neten vegyem meg a MÁV jegyet...

Neten vegyem meg a MÁV jegyet vagy az állomáson?

Figyelt kérdés
Vasárnap hazafele a KRASZNA ICvel mennék Debrecenből Mátészalka felé. Azt írja, hogy helyjegy köteles, de ha venném megfele interneten akkor nem számítja bele a helyjegyet. Sose utaztam még IC-n azért nem vagyok biztos benne.

2022. júl. 22. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A Debrecen - Mátészalka viszonylatban nem kell rá helyjegy, ezért nem számítja bele.
2022. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Valahol azt olvastam hogy 10%-al olcsóbb a jegy ha online veszed.

De hát írd be Googlebe! Ott lesz rögtön.

2022. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak a MÁV appban vásárolt jegyekre jár a 10%!
2022. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

MÁV applikációban szoktam venni.

Ha kell helyjegy az adott vonatra akkor automatikusan beleszámítja.

2022. júl. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Online venném, azért az a 10% kedvezmény már számít, plane hosszabb utakon.


És nyugi, ha kell helyjegy, azt automatikusan hozzáadja, hacsak nem kéred , állítod be kifejezetten azt, hogy nem kéred a helyjegyet.

2022. júl. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a MÁV appban, hanem online a jegy.mav.hu oldalon vásárolt jegyre is jár a 10%.

(Az automatában vásàroltra pedig 5%.) Ezt a vásárlási folyamat végén, a fizetés előtt jelzi ki.


Vannak olyan IC-k, amikre bizonyos szakaszokon nem kell helyjegy, mert ugyanúgy több helyen megállnak, mint egy alacsonyabb osztályú vonat. Ez ugye magába foglalja, hkgy nem lesz helyed foglalva, oda ülsz le, ahova szeretnél, cserébe, ha valaki Mátészalkáról Budapestre utazik mondjuk (oda megy tovább ez a vonat, ugye?), és oda szól a helye, át kell ülnöd máshova. (Azért azon ne aggódj, hogy nem lesz helyed, általában azért van így kitalálva a vonat, mert bőven van hely azon a szakaszon.)

2022. júl. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2022. júl. 23. 10:32
 8/9 anonim válasza:
Sokkal egyszerűbb MÁV applikációban megváltani a jegyet, mint a jegypénztárnál vagy az autómatánál bohóckodni. Akár útközben is meg tudod venni és biztos rajta lesz minden ami kelleni fog. És egy csomó információt is közöl, ami nagyon hasznos tud lenni.
2022. júl. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Neten rendelve van 3-5% kervezmény
2022. szept. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!