Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Megteheti egy magyarországi...

Megteheti egy magyarországi szálloda, hogy csak euróban fogad foglalást szállásra?

Figyelt kérdés

2022. aug. 9. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Miért ne tehetné?:) És egyébként, miért nem mindegy, hogy 100 EUR-t, vagy 40.000 forintot fizetsz a szobáért? A nap végén ugyanott vagy.
2022. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 - Mert Magyarországon a Forint a hivatalos pénznem, és ha több napra foglalok és a kifizetésig felmegy a Forint árfolyama ( mint ahogy az év eleje óta történt), akkor simán megtörténhet hogy mondjuk 150K helyett 170-et kell fizetni. Nem ugyanott vagyok.
2022. aug. 9. 21:45
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Ez rendben, de akkor értened kell ennek a másik felét is, hogy ha viszont a szálloda forintban adja meg Neked az árat, és a kifizetésig elszáll az árfolyam, akkor ő van a példád szerint 20ezer forinttal kijjebb. Ha EUR-ban adja meg, vagy forintban de az árfolyamingadozáshoz köti, akkor meg Te. Nyilván az utóbbit fogja választani, és ezt egyébként megteheti úgy is hogy az egész ügyletet forintban bonyolítja, "Magyarországon a Forint a hivatalos pénznem" jeligére:)


[link]

2022. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Hűha, leszel te még gondban. Ahogy tovább romlik a forint, egyre többen fognak euróban árakat szabni - például ingatlanra, autóra.
2022. aug. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Magyarországon a forint a hivatalos pénznem.

Törvény írja elő, hogy forintot el kell fogadniuk, forintban ki kell írni az árakat, stb.

Eddig is romlott a forint, sőt a benzin is csak drágult, és más is.

Viszont létezik fogyasztóvédelem.

Csak a sok incel nek újdonság.

2022. aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Példa. Horvátországban a hivatalos pénznem a kuna, de sok-sok éve az a gyakorlat, hogy a szállást, ahol a helyszínen kell fizetni, ott euróban kérik. Ez akkor is így volt, amikor még tervben sem volt az euró bevezetése.

Ha valakinek ez a mód nem szimpatikus, annyit tud tenni, hogy kizárólag olyan, ingyenesen lemondható szállást foglal, ahol előre ki tudja fizetni online az aznapi aktuális árfolyamon.

2022. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kaptál számlát? :D:D:D
2022. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező!

Gyanítom, hogy a szálloda csupán Euróban adja meg az árakat és gyakorlatilag tök mindegy nekik, hogy milyen pénznemben fizetnek, mert a bank intézi többit.

Normális ember amúgy is mindenhol bankkártyával fizet, és nem is foglalkozik az átváltással.


Csak itt a gyíkon szokták kétnaponta megkérdezni, hogy "mennyi pénzt vigyek külföldre?" meg, hogy "másik országokban is elfogadják a bankkártyát?" stb...


Linkeld be de fogadok, hogy vagy félreértetted, vagy csak félremagyarázod?!

2022. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#6-os - pont nem érdekel hogy a horvátok mit hogyan szoktak csinálni. Én sem kérhetem ki Euróban a fizetésemet, arra hivatkozva, hogy nekem az kényelmesebb lenne. Mivel nincsenek meg a jogszabályi feltételei. Akkor egy Magyarországon bejelentett szálloda se adhasson ajánlatot kizárólag Euróban.

#8-as : Nem magyarázok félre semmit. Tessék, itt van például egy szállás, Forint van beállítva, és a főoldalon is abban látod az ajánlatot. De amikor már rámész arra hogy lefoglalod valamelyik szobát, akkor hirtelen csak Euróban látod az ajánlatot, hiába Forint van beállítva. [link]

És igen, kártyával tervezek fizetni, de mivel az Euró drágulhat addig, illetve mivel a bank nem a lehető legolcsóbban fogja nekem váltani az Eurót, ezért szeretném ha már az ajánlat is Forintban lenne.

2022. aug. 17. 13:38
 10/12 A kérdező kommentje:
#5 - ös: köszönöm a fogyasztóvédelmes tanácsot, nekik is ment levél, csak gondoltam párhuzamosan más helyeken is rákérdezek, hátha kapok konstruktív ötleteket.
2022. aug. 17. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!