Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ajka környéki látnivalók?

Ajka környéki látnivalók?

Figyelt kérdés
Munka miatt 2 hétig Ajkán leszek. Gondoltam, hogy jövő hétvégén kicsit körbe nézek a környéken. Hát most nem sok mindent találtam. Különösen annak függvényében, hogy kénytelen vagyok tömegközlekedéssel menni. Tapolcát láttam, hogy busszal elérhető. Esetleg azon kívül valami lehetőség?

2022. aug. 20. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Kirandulas Bakonyban
2022. aug. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van, ha szereted a természetjárást, az úrkúti őskarszt, a Kab-hegy , de akár a közeli bányatelkekre épülő tanösvények is èrdekesek. Ajka épített öröksége szegényes, e tekintetben Veszprémbe, Tapolcára juthatsz el könnyen, de Pápa is elérhető. Falusi turizmusban Kapolcs környéke jelentősebb. A Balaton partján leginkább Keszthely közelíthető meg könnyedén. Kocsmából a Smaragd és Maraton presszókat ajánlom.
2022. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Melany válasza:
Szia! Az Őskarszt jó ötlet Úrkúton, viszont gyalog elég messze van a buszmegállótól. Magyarpolány egy közeli falu, ott van egy kálvária. Jó időben szép a kilátás. A faluból indul egy túraút a Csurgó kúthoz. Zircen az arborétum, apátság. Sümegen a vár. Balatonfüred, a híres Tagore sétány + a kikötő. Veszprémben a vár, ami nem egy tipikus "vár". Ezek gyalogosan mind-mind elérhetőek.
2022. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!