Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten a libegőhöz vagy a...

Budapesten a libegőhöz vagy a gyerekvasúthoz érdemes kirándulni ősszel?

Figyelt kérdés

Nem vagyok odavalósi.

Érdemes lehet ezt felkeresni (nincs gyerekünk).


BKK-val megközelíthetőek pl? És mennyire élvezhetőek felnőttként?



2022. szept. 9. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
mind kettőhöz
2022. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
a libegő élvezhető felnőttként, a gyerekvasútba szerintem nem űlhetsz bele felnőttként
2022. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2: már hogyne ülhetne be! :-DDDDD

Még külön ki is van írva a felnőtt menetjegy ára is!

[link]


Kérdező! a BKK oldalán megnézed az útvonaltervezést, vagy a budapest.go alkalmazást letöltöd... Mindkettőhöz van bkv járat.


56-os / 61-es villamos a gyermekvasúthoz, és 91/291-es busz a libegőhöz.

2022. szept. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
hát azé én be nem ülnék oda
2022. szept. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
4: semmiben nem más, mint tucatnyi másik erdei kisvasút országszerte.....
2022. szept. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

2., 4. Válaszoló: És már miért nem ülnél be? Fogalmad sincs, mi az, igaz? :D Egy sima erdei vasút, csak épp annyi a különbség, hogy a vezetőn kívül gyerekek csinálnak mindent (gyerek a kalauz, gyerek az irányító az állomásokon is - ezt persze felnőtt felügyelettel).


Nem a vonat gyerekméretű. :D Vagy el sem tudom képzelni, mit gondolsz, de az biztos, hogy a valósághoz köze sincsen.


Amúgy mindkettőt ajánlom (libegő és gyerekvasút).

2022. szept. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező nem foglalkozik a magánéleteddel. Oda nem ülsz, ahova gondolod.


Kérdező! Kifejezetten ezért a két látványosságért talán nem érdemes a fővárosba utazni, de egyébként igen kellemes hely.

A libegő esetében fontos a száraz, tiszta idő. Párás-ködös napokon nem sokat látni, de tiszta időben lejtmenetben ellátni Pest legszéléig. Közel van hozzá az Erzsébet-kilátó, Normafa. Kellemes sétautak kötik össze, nem kell gyakorlott bakancsos turistának lenni hozzá. De akár hosszabb gyaloglással további szép helyek is elérhetők.

A valamikori úttörővasút valóban olyan, mint bármelyik erdei vasút. Van egy kb. patkó alakú alagútja. Felnőttek felügyelete mellett gyermekek teljesítenek szolgálatot. Van, amikor gőzmozdony viszi.

2022. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kombinálni a kettőt
2022. szept. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3%
kobinálni is lehet mint az algopyrint meg a rubofknt
2022. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
Igen mindkettőhöz.
2022. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!