Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ezekben az esetekben kikhez,...

Ezekben az esetekben kikhez, illetve milyen hivatalos szervekhez (erdészet?) szervezetekhez kell fordulni? Szeretnék utánanézni több megyében, hogy melyik erdőben milyen feltételekkel és hol lehet sátorozni, kell-e engedély, stb?

Figyelt kérdés

Pl különböző várromok hová tartoznak? Kinek a "felügyelete" alá?

Ilyesmit hol lehet megnézni?


Ha lehet, mindegyik kérdésre válaszoljatok.


Előre is köszönöm!



2022. dec. 1. 13:37
1 2
 1/13 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Magyarországon nem megengedett a vadkempingezés.

Keress egy erdei kempinget. Tudom ajánlani a Hollóstetői Hegyi Kempinget a bükkben, vagy pedig Aggteleken is nagyon jó kemping van.

2022. dec. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg állami tulajdonú erdőkben egy éjszakát lehet aludni engedély nélkül, de ugye nem olyan egyszerű kideríteni, hogy ahol éppen jársz, az a darab erdő épp kinek a tulajdonában van...


Alapvetően tilos a vadkempingezés, ez az egynapos kivétel van, de korlátozásokkal.


A várromok más tészta. VAgy az önkormányzathoz tartoznak, vagy a Műemlékek állami gondnokságához. Aminek most nem tudom mi éppen a szervezeti neve, sokszor változott. Volt Örökségvédelmi hivatal, Forster KÖzpont, Műemlékek nemzeti nemtommije...

2022. dec. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, kerestem neked egy hosszabb leírást, a Természetvédelmi törvény szerint is vizsgálja a témát...


[link]

2022. dec. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Erről az 1 éjszakás szabályról tudok.


"A várromok más tészta. VAgy az önkormányzathoz tartoznak, vagy a Műemlékek állami gondnokságához. Aminek most nem tudom mi éppen a szervezeti neve, sokszor változott. Volt Örökségvédelmi hivatal, Forster KÖzpont, Műemlékek nemzeti nemtommije..."


Akkor te elég jól képben vagy, ha már ezeket tudtad. Akkoriban honnan tudtad, hogy mi volt az aktuális elnevezése?

Hogy lehetne utánajárni, hogy most mi a nevük?

2022. dec. 1. 15:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4: Wikipedia.


Írd be valamelyik régebbi nevet, és kidobja, hogy megszűnt, vagy átalakult, vagy mi lett belőle..


pl: [link]

2022. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, ez lemaradt: mintha most ez lenne a jogutód intézmény:


[link]

2022. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos, amiket írsz, köszönöm!


De csak idáig jutottam:

"A Forster Központ 2017. január 1-jével megszűnt, a 378/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet alapján. Egyes feladatköreit a Miniszterelnökség, a Magyar Művészeti Akadémia, illetve a Budavári Ingatlanfejlesztő és Üzemeltető Nonprofit Kft. mint jogutódok vették át."

2022. dec. 1. 15:17
 8/13 A kérdező kommentje:
#6. Ezt a hozzáállást csak most mutatta. Oké, köszi, nézem!
2022. dec. 1. 15:18
 9/13 A kérdező kommentje:
*hozzászólást
2022. dec. 1. 15:23
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Na még egy dolog eszembe jutott: nem tudom, ismered-e az Index fórumán ezt a topikot:


[link]


Szerintem sok hasznos infót tudsz találni itt is.

2022. dec. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!