Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Érdnek tényleg a nagy része...

Érdnek tényleg a nagy része kertváros és csak nagyon kicsi a centruma?

Figyelt kérdés
Szoktam használni a google map-set és volt hogy Érdet is megnéztem. Azt tapasztaltam hogy olyan kb mint egy nagy falu. Egy nagyon kis centruma van meg pár 10 emeletes és ennyi. Tényleg kertváros a nagyrésze vagy csak nem fedeztem fel az egész várost. Azért furcsa ha így van mert amúgy meg megyeijogú város

2023. jan. 25. 15:02
A kérdező szavazást indított:
Igen szinte egész Érd kertváros és van egy nagyon kis centruma meg lakótelepe
Érd nagy része kertváros és kicsi a centruma meg a lakótelepi része
Ez nem teljesen így van Érdnek a centruma meg a lakótelepei nem kicsik azért
9 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért lett megyei jogú város, mert rendszerváltáskor úgy határoztak, hogy minden megyeszékhely és 50 ezernél nagyobv nem megyeszékhely megyei jogú város legyen. Aztán Érd akkor még nem érte el az 50 ezret, de később már rég meghaladta, mire megkapta a címet.


Azért ilyen Érd, mert alvóváros, Budapestről költöztek ki emberek, akik családi házban akartak élni, de a munkájuk Budapesthez köti. Ezért nincs sok társasház.


Nyilván a nagy lakosságszáma ellenére nem hasonlítható a többi megyei jogú városhoz, mert nincs olyan saját infrastruktúrája, nincw jelentős saját központja, mert úgyis Budapestre járnak be az emberek. Igazából olyan, mint egy külső kerület.

2023. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg.
2023. jan. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!