Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik az a magyarországi...

Melyik az a magyarországi vármegyeszékhely (a 19 közül), amelytől a legtávolabb fekszik a hozzá legközelebb eső zsákfalu (zsáktelepülés)?

Figyelt kérdés
A határon túli zsákfalvakat is beleszámolva.
2023. febr. 18. 18:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Közúton
2023. febr. 18. 18:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos nem nyitja meg telefonon, de itt van egy térkép a zsáktelepülésekről, ebből ki tudsz indulni.

[link]


A válasz pedig vélhetően Debrecen, és a határon túli területeket figyelembe sem kell venni, mert ránézésre az országhatár is messzebb van, mint a második helyezett esetén a zsáktelepülés.


Amúgy honnan jutott eszedbe ez a kérdés? Soha nem jutott volna eszembe ezen gondolkozni, de nagyon érdekes felvetés (nekem már egyáltalán az is, hogy a zsáktelepülésekről olvassak, és hogy létezik ez az elemzés róluk)

2023. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznos térkép. Noha első blikkre számos pontatlanság van rajta (olyanokat is zsákfalunak jelöl, amikről biztosan tudom, hogy több irányból megközelíthetőek aszfaltúton), kiindulási alapnak tökéletes.


Egyébként onnan a gondolat, hogy Nagykovácsiban bicikliztem, és elgondolkodtam, hogy a zsákfalvakat a többség eldugott, Isten háta mögötti favellának képzeli el, erre itt egy virágzó település az ország közepén.

2023. febr. 18. 20:12
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Összegyűjtöttem a megyeszékhelyeket és a hozzájuk látszólag legközelebbi zsáktelepülést, íme a lista, sorrendben:


Szekszárd - Sióagárd (9,4 km)

Szombathely - Perenye (9,6 km)

Zalaegerszeg - Csatár (10,8 km)

Miskolc - Sajóbábony (12,6 km)

Pécs - Pogány (11,3 km)

Kaposvár - Zimány (12,8 km)

Salgótarján - Karancsberény (13,8 km)

Tatabánya - Várgesztes (15 km)

Székesfehérvár - Pátka (15 km)

Budapest - Nagykovácsi (15,7 km)

Győr - Vének (16,5 km)

Veszprém - Hidegkút (16,9 km)

Szolnok - Tiszapüspöki (21,1 km)

Eger - Hevesaranyos (21,7 km)

Békescsaba - Pusztaottlaka (23,7 km)

Szeged - Dóc (25 km)

Kecskemét - Nyársapát (27,9 km)

Nyíregyháza - Rétközberencs (42,5 km)

Debrecen - Érvasad (51,1 km)


A munka során felhasználtam az #1 versenyző által linkelt térképet, egyébként a Google Mapsre hagyatkoztam. Egyszerűen kijelöltem az adott két települést, és megnéztem, autóval mennyi a legrövidebb távolság. Tehát nem vettem figyelembe, hogy egy-egy megyeszékhely két vége között 15-20 km távolság is lehet, ennek azért lehet jelentősége, mert akár más eredmény jöhetett volna ki például Budapestnél, Nyíregyházánál, Pécsnél.


Előfordulhat, hogy hibáztam, nem vettem észre egy települést, vagy valamelyiket tévesen zsákfalunak minősítettem, ha valaki lát ilyen hibát, nyugodtan korrigáljon.


Mindenesetre azt hiszem, Debrecen elsőségéhez ebben a fontos kérdésben nem férhet kétség. Itt egyébként elgondolkodtam, hogy az Érvasadnál hozzá közelebb fekvő Érkörtvélyes zsákfalu-e, de arra jutottam, nem, mert az igaz, hogy más környéki településekkel ellentétben a 19-es főúton még nem kezdődik el a lakott terület, viszont az útról lefordulva azonnal, nincs bekötőút, ami hosszú kilométeren vezetne be a centrumba.

2023. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Húú, köszönöm! Nagy vagy!
2023. febr. 19. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!