Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Tényleg ki fog hülni a Hévízi-tó?

Tényleg ki fog hülni a Hévízi-tó?

Figyelt kérdés

Apám mesélte, hogy régen sokkal melegebb volt a víz.

Állítólag 2040-re hideg vizű tónak fog számítani.

Mitől hül a tó vize?



2023. jún. 18. 13:14
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
12 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
8%

Igen!

Teljesen ki fog hűlni, sőt be is fog fagyni.

(Legkésőbb decemberre...)

2023. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

1-es, nem szégyen, hogy fogalmad sincs róla, mi az a Hévízi-tó, de azért ne beszélj a kérdezőnek hülyeségeket. A tó vize még télen is legalább +20 °C.

Két forrás táplálja, az egyik 41-43 °C, a "hideg" forrás pedig 26 °C.

Nem tervezi a kihűlést.

2023. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

2. Igazad van. Összetévesztettem egy másikkal, mert nem aludtam éjjel és nem láttam az álmosságtó.

Bocs..

2023. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A régen sokkal melegebb volt, ugye olyan dolog, hogy nem mért adat, akár az is lehet apud akkor kevésbé bírta a meleget és forróbbnak érezte mint most.


A másik dolog meg, ha tényleg változott valamennyit a hőmérséklet, az azzal lehet kapcsolatos, hogy ha jól tudom voltak ott pár évtizede valami bányászati munkák amikkel már a tó működésébe is beavatkoztak akaratlanul, és végül ezért is tiltották ott be a további ilyen tevékenységeket.

2023. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!