Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen tapasztalataitok...

Suetonius kérdése:

Milyen tapasztalataitok vannak a Lukács fürdő szaunájával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Most látom, hogy május végén újra nyitott, és textilmentesen használható. Szeretném kipróbálni, de ha papucsban jönnek be, meg úszósapkában, stb. akkor kihagyom. Ezért szeretném a segítségeteket kérni. :)


Üdv:

31F



2023. júl. 7. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Még én sem voltam, de úgy tudom a szauna részleg csak hétvégén üzemel. Egyszer én is ki szeretném majd próbálni.

25 ff

2023. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És valóban: hétvégén és ünnepnapokon.

Google vélemények között valaki azon háborgott, hogy nem szóltak neki előre a szauna textilmentességéről. Erről Fábry Sándor örökbecsűje jutott eszembe: akinek nem szólnak előre hogy az operában énekelni fognak, az nagyon meg fog lepődni. :D

2023. júl. 7. 22:50
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Mintha az tök alap lenne, hogy a szaunában meztelenül ülnek az emberek....
2023. júl. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A textilmentesség nem okvetlenül jelent meztelenséget, lásd: szaunalepedő.

És amúgy meg igen, szaunázni rendesen dürdőruha nélkül lehet.

2023. júl. 8. 01:05
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Normális szaunában textilmentesen vannak. Ahol fürdőruhában, papucsban, stb mennek be, az nem szauna, maximum egy rossz melegedő.
2023. júl. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Fürdőruhában szaunázni hungarikum.
2023. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül. Sárváron láttam arra nem is egy példát, hogy a szlovén társaságnak hiába magyarázták kézzel-lábbal a dolgot, nem ment át... :/
2023. aug. 1. 08:59
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Sárvár már nyugatabbra van. Ott ismerik a helyes szauna etikettet. Én is jártam ott többször, van ott szerencsére fiatalabb korosztály is.


25F

2023. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nos végül magam derítettem ki a választ, amit az alábbiakban meg is osztok, hátha hasznos lesz valakinek. :)

A szaunavilág a fürdő méreteihez képest arányosnak mondható: lényegében két egybe nyitott szintből áll. Tartalmaz két finn- és egy infraszaunát, só- és gőzkamrát, merülőmedencét - tehát kicsinek nem mondanám. Van egy nagy pihenője, meg egy kicsi a naturista szauna előterében. A szombat délelőttöt töltöttem ott, tehát még csak zsúfolt sem volt.

A naturizmus abban nyilvánul meg, hogy az egyik finn szaunában illetve az előtte lévő kis pihenőben nem kötelező a látogatónak magát textillel eltakarnia, míg a többiben igen. (Ennek okát nem igazán értettem, mivel az átforrósodott törölköző sok minden csak nem kényelmes, ha magunk köré tekerjük, de legyen.)

Ami az etikettet illeti: az infra és a két finnszauna az emeleti részen kaptak helyet, ahol a nagy pihenő is található. Itt fürdőruhát addig láttam az embereken, amíg levették, az alapvető higiénés szabályok betartásával nem volt gond, mindenki terített maga alá törölközőt. Nem így a lenti részeknél: az elvben fürdőruhamentes kamrákban nem egyszer láttam külföldi és hazai látogatót vizes fürdőruhában, törölköző nélkül hesszelni.

Összességében én élveztem, visszamegyek még. :)

2023. aug. 15. 11:54
 10/12 anonim válasza:
87%
Etikettet nem ismerőkkel van általában tele, de a szaunavilág csak hétvégn és ünnepnapon van nyitva, amikor amúgy is tele van a Lukács. A naturista szaunában kevesebben szoktak lenni, lepedő kötelező (magad alá tenni mindenképpen, de sokan - az illem kedvéért - az intim részen is fedik magukat, hölgyek a mellet is - sajnos)
2023. szept. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!