Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szilvásvárad és környékén...

Szilvásvárad és környékén milyen túrák vannak és milyen intenzitásúak?

Figyelt kérdés

Nemsokára megyünk oda, Szilvásvárad központjában szállunk meg és túrázni szeretnénk a környéken. Nem jártunk még arrafelé és nem is ismerünk túraappokat (főleg külföldön szoktunk túrázni emiatt vagyunk tudatlanok ilyen téren). Azonban nemrég szembe jött velem egy poszt facebookon, hogy egy ismerősöm hozzászólt egy ismerőse fényképéhez (szóval nem ismerem a posztolót, ne írjátok, hogy írjak neki...) és a fényképen a hölgy midi szoknyába volt a szalajka völgynél.

Ezek szerint ott a környéken a túrák olyanok, hogy akár szoknyában is megtehetőek? Vagy érdemes jobban készülni?



2023. júl. 11. 11:51
 1/7 Kései Sirató ***** válasza:

[link]


Szerintem egyáltalán nem nehezek. A legfontosabb a jó túracipő, van nekem is olyan ismerősöm, aki rendszeresen szoknyában jár túrázni.

2023. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szép a Bükk, nincsenek nagy emelkedők, ha erre gondolsz.
2023. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az intenzitás, hogy milyen gyorsan fogsz haladni, tőled függ.
2023. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokfelé, sokféle nehézségű túrát lehet tenni a környéken.

Valószínű az ismerősöd kisvasúttal felutazott a tisztásig, aztán a lebetonozott részen pedig lesétált.

2023. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

A tipikus kisvonattal fel majd lesétálni ahhoz jó a szoknya

De az nem túrázás hanem sétálás

Ha az ősember barlangba akarsz menni, oda már vicces lenne szoknyában tekintve hogy nagyon meredek a túraútvonal

2023. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

1 hat ez kva jó hogy így le vannak írva a túra útvonalak

Mivel heves megyei vagyok nagyon sokat voltam szilvason és a Bükkben, ezért mi sosem néztünk utána hogy hova kellene menni mert alap volt hogy megyünk egyszer üde máskor oda

Bükk fennsík, barlang, kilátó, három kő kötelező ha már ott vagytok

2023. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Aszfaltozott út vezet a Szalajka völgyben (a kisvasút mellett) a vízesésig, illetve egy meredek erdészeti út vezet a Millenium kilátóhoz és az Olasz-kapuhoz, amin ha jól emlékszem behajtási díj ellenében fel lehet kocsikázni.

Ha strandpapucsos andalgásról van szó, akkor a Szalajka völgy javasolt.

Ha valamelyik hegyre is felmentek, akkor már javasolt a zárt cipő és nadrág.

2023. júl. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!