Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért rontották el ennyire a...

Miért rontották el ennyire a nagyvázsonyi vár felújítását?

Figyelt kérdés
Komolyan olyan mintha beleépítettek volna egy tescót betonból, a középkori látványt pedig semmilyen szinten nem hozták vissza. Nem építették vissza az eltünt szárnyakat és a tetőket, de a vártól teljesen idegen betonból kiöntöttek oda semmilyen szinten nem illő falakat. Jobb lett volna ha semmit se csinálnak 1.6 milliárdért. A bejáratot meg hagyták ugyanúgy ahogy volt még a gazt se tépték ki a kövek közül. Ki és miért hagyta ezt jóvá? Szégyen.

2023. júl. 14. 16:03
 1/6 A kérdező kommentje:

Aki nem látta még annak: [link]


[link]

2023. júl. 14. 16:05
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközileg elfogadott szabály, hogy ami elpusztult, nem szabad ugyanúgy újraépíteni. Jól el kell választani a régi és a rekonstrukciót. De nem így. Valóban borzalmas, amit műveltek, és nem csak ebben az egy várban.
2023. júl. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahol lódoktort kérdeznek kovidról, az alkalmatlan igszgatót tartják meg, ahol egy rendőr irányít iskolát, gyógyítást, ne csodálkozz ilyeneken.

Ért hozzá? Igen. Ki van rúgva!

2023. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez egy dakota orszag.
2023. júl. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert a kivitelezés célja nem az volt, hogy egy esztétikailag szép vagy történelmileg korhű várat építsenek, hanem hogy minél több állami forintot lehessen rajta keresztül lenyúlni.
2023. júl. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a linkelt képekhez képest élőben még rosszabb. Bár nem építész vagyok hanem statikus, de szerintem minden idők legrosszabb várfelújítása. Vannak szerencsére pozitív példák is, a Kőszegi vár vagy a Mosonmagyaróvári vár, de azzal elfogult vagyok mert dolgoztam rajta
2023. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!