Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Jó reggelt! Hosszabb úton...

Jó reggelt! Hosszabb úton hogy szoktatok étkezni autóbuszon? Ha legalább 3 órát kell ulni egy buszon, ki hogy oldja meg a kis falatozását?

Figyelt kérdés

Ilyent még eddig nem láttam/hallottam ezelott.

2023-ban a Volánbusz soforjei "ki lettek képezve" - kulonosen a hosszú vonalokon, pl. Gyor--Pécs vagy Pécs--Tatabánya - még kulon mikrofonban felhívják az utasok figyelmét,h mellozzék az étkezést az utazas idotartama alatt.

Ha csak néhány falatot szeretnék enni utkozben, és nem morzsálok, abszolú nem hagyok semmilyen piszkot magam után, az utastársaimat ezzel egyáltalán nem zavarom. De még egy kis tejtermeket sem szabad INNI, mert a sofor pofádba ordít - SZÓ SZERINT.

Ez már felháborító. Keresem a vonatos megoldást. Ott talán még nincs ez...

Volánbusz - ideje lenne tisztelnie az utasait, kulonosen a hosszú útra utazókat. Vagy legalább annyi,hogy kb. masfél óránként megállnának 10 percre, és hagynák a népet étkezni. Mi az Onok kovetkezo húzása??



2023. aug. 10. 08:18
A kérdező szavazást indított:
Ha nagyon éhes vagy, akkor étkezel valahogy az autóbuszon?
Szólt már rád sofor személy szerint, mert étkeztél az autóbuszon?
Szólt már rád úgy egy sofor, hogy azt NEM megfelelo modorral tette, és "leégetett" az utastársaid elott?
5 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy tudom, hogy balesetveszélyes enni a buszon, azért nem szabad (papíron legalábbis).

Viszont ez alapján x km megtetele után tényleg beiktathatnának egy 5-10 perces szünetet, szerintem senki nem halna bele, ha mondjuk egy 4 órás buszút 10 perccel hosszabb lenne...

2023. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem szoktam enni a buszon.
2023. aug. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Buszon kívül sem szoktam minden 1-2 órában enni.
2023. aug. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy oldom meg, hogy 3 órán át nem buszozom! Kizárt, hogy ennyi időt eltöltsek buszon, megoldom máshogy.

Teljesen jogos, hogy szól a sofőr a kajálásért! Az ő dolga kitakarítani a buszt szolgálat végén. Nem akar a sok hülye utas miatt még órákig melózni.

Értem hogy te vigyázol és nem esik le semmi, de ha neked megengedi, a másik 50 ember is nekiáll zabálni és úgy összecseszi a buszt, hogy nem lehet ráismerni. Morzsa, joghurt, kóla, szotyi, energiaital, hamgurger, stb.stb.stb. Ez mind megy a padlóra, a székre, függönyre, stb. Ha belekened a joghurtodat az ülésbe ki fogja kitakarítani? Fizetsz érte?? Vagy megcsinálod te?? Ugye hogy nem.... A sofőr majd miután megcsinálta a járatokat, még nekiáll a kárpittisztítóval takarítani utánad. Mert másnap ugyanazokat a hülyéket kell elvinnie és ha nem tiszta a busz, akkor meg azért nyüsszögnél itt, hogy beleültél valamibe.

Van két ismerős sofőr, meséltek durva dolgokat. Még emberi ürüléket is találnak _rendszeresen_ a buszokont. Nem 40 ledolgozott év után egyet, hanem rendszeresen évi 1-2-ször akad szar az ülésen! Szaros pelenka meg heti rendszerességgel kerül elő a buszról.

Szóval ne csodálkozz kérdező ha lekiabálják a fejedet ha előveszed a kaját! Nem akar a sofőr bunkó lenni (ja de némelyik igen :D) csak egyszerűen nem akarja még órákig vakarni a buszt este.

Ha megállna a busz minden sarkon, hogy az utas tudjon ennk, akkor meg az lenne a bajod, hogy miért annyi a menetidő!??!

Ha egy 3 órás utat nem bírsz ki kaja nélkül, akkor ne utazz busszal! Még egy cukros, diétás ember is kibír ennyit kaja nélkül.

2023. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyok bélférges, hogy 3 órán belül ennem kelljen. Amúgy se kényelmes buszon enni, megoldom előtte-utána, nyilván előre tudom, hogy 3 órát fogok utazni és ennek megfelelően készülök.
2023. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Távolsági buszokon van lehajtható kis tálca pohártartóval pont erre a célra.
2023. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
3 óránként a hát hónap alatti csecsemőket kell etetni
2023. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Nekem inkább az ellenkező iránnyal van problémám :)

Szoptatás miatt sok folyadékot iszom, így szülés óta állandóan pisilni járok, ezért nem merek rokonokhoz elindulni a babával.

Szerencsére kötelező útra nem kellett még mennem, így maradok a fenekemen :)

2023. aug. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Ultra nagy bunkóság buszon enni - s utas szempontból kevésbé a kosz, sokkal inkább a szag miatt. A mai távolsági buszoknak nincs normális szellőzése - előveszi valamelyik tajparaszt a mama töltöttkáposztáját azt az egész busz szagolhatja a családi konyhát.

Csoki, cukorka, ropi még ok, ha tudod kultúráltan fogyasztani, de a Fornetti, rántotthúsos szendvics, pizzaszelet meg hasonló dolgok amiket az állomások büféjében lehet kapni rohadtul nem való abba a szagtársaságba amit 3 órán keresztül vállalni vagy hajlandó másokkal. A megoldás amúgy egyszerűbb, mint gondolnád: 10 perccel előbb érkezel az állomásra, mint amúgy tervezted és elfogyasztod a hamikádat utazás előtt.

2023. aug. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
Van akinek a zuhanó táj formáitól, színeitől jön meg az étvágya. Vagy egy jó beszélgetéstől az utastársakkal. Vagy a szomszéd néni megkinálja házi sütivel.
2023. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!