Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Augusztus 13. Este még látható...

Augusztus 13. Este még láthatóak hullócsillagok?

Figyelt kérdés
Augusztus 11 és 12re írják a csillagnéző estéket, viszont sajnos nem tudok azokon a napokon nézelődni este. Csak 13. Este tudnék. Érdemes kimenni még aznap, vagy addigra már lecseng az egész?
2023. aug. 10. 09:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Idén augusztus 12-én (szombaton) éjjel lesz a csúcs, ez azt jelenti hogy ekkor lesz látható a legtöbb hullócsillag, megfelelő körülmények között akár percenként egyet is el lehet csípni.

Viszont előtte és utána napokig (esetleg hetekig) lehet még látni hullócsillagokat átlag feletti számban, én sokszor néztem ilyenkor is, bőven megéri, ha nem felhős az ég, még városon belül is (igaz, hogy kertvárosias részen) óránként 5-6 is simán elhúzott jól láthatóan.

2023. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!