Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Vihetek haza ízesített cigit,...

Vihetek haza ízesített cigit, vagy csak olyat amilyet otthon is lehet kapni?

Figyelt kérdés
Svájcból vinnék haza magamnak meg pár barátomnak lucky strike-ot ami pattintós, meg marlborot, de magyarországon nem ugye engedélyezett. A repülőn a feladott csomagba raknám. Maximum 10 doboz lenne, ami ugye 200 szál. Legális így bevinnem, vagy megbüntethetnek érte?

2023. aug. 10. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi jópár éve Katarból hoztunk haza pont ezt a fajtát, itthon már akkor sem lehetett kapni.

Igaz, mi a kézipoggyászban hoztuk, mert ott csak pár órát mászkáltunk átszállás közben, de semmi baj nem volt.

Itthon nem be van tiltva, csak nem lehet forgalmazni.

2023. aug. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hozhatsz haza annyit amennyit a törvény engedélyez saját használatra, de forgalomba nem hozhatod.
2023. aug. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ízesített dohánytermékek kivezetése nem tudom hol tart. Volt ilyen elképzelés, hogy be kell tiltani, vagy be kellene. Azt nem tudom, hogy jelenleg mi a helyzet, és azt sem, hogy a tervek szerint világméretű-e vagy regionális.


De arról nem volt szó, hogy élvezete tilos lenne. Forgalomba nem hozható.

A manórudnak a megvásárlása is tilos hazánkban, azt nagyjából a kábítószerekkel azonos szintre hozták (nem vagyok dohányos, de nem értem miért).



Olyan adatot találtam csak a mennyiségekre vonatkozóan, ami – érzésem szerint – nem magyar állampolgárokra vonatkozik, de lehet, hogy igen.

Ezt:


Dohány termékek:


a) Légi utasok esetén


200 db cigaretta, vagy

100 db szivarka (darabonként 3 grammnál nem nagyobb tömegű), vagy

10 db szivar, vagy

250 gramm fogyasztási dohány.


b) Más utasok esetén


40 db cigaretta, vagy

20 db szivarka (darabonként 3 grammnál nem nagyobb tömegű), vagy

10 db szivar, vagy

50 gramm fogyasztási dohány.

2023. aug. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Simán behozhatod, nem illegális.
2023. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!