Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten ezen a nyáron...

Budapesten ezen a nyáron miért nem lehet már normális áron normális szállást foglalni?

Figyelt kérdés

Tudom, a normális ár relatív.


De ezen a nyáron már elfogadható áron csak tömegszállásokat, hostelokat kínál, amit nyilván az ember nem kér.


Hétvégén pedig már azokat is olyan áron kínálja, hogy külön en suite szobáért sem biztos, hogy adnék annyit.

Hétköznap valamivel jobb a helyzet.



Tavaly nyáron jelentősen jobb volt a helyzet, 2021-es nyáron meg őszön pedig jó áron lehetett normális szállást találni a belső kerületekben.



Meg tudná fizetni az ember így is, de nem szívesen ad ki egy éjszakáért ennyit. Nem vicc, van, hogy dubaji hotelben egy éjszaka 4 csillagos szállodában lenne ennyi mint Budapesten egy közepes minőségű szállás. Nem hotel.



2023. aug. 11. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha elfogadom azt, amivel sokszor találkozom itt, akkor teljesen érthetetlen. Tele van a gyakori azzal, hogy hova tűntek a turisták, meg hogy Budapest milyen lepusztult, csak pillangókhoz meg berúgni jönnek ide, meg hogy az országban nincsen semmi érdekes. Ennek fényében vagy be kellene zárnia az összes szállodának.

A valóság meg az, hogy elég jelentős számú a külhoni is magyar világjáró, és meg is tudják fizetni.

Az idén saját szervezésben nem utaztam sehová, de az elmúlt években igen.

És ha előre foglaltam, akkor csak több hónappal korábban tudtam itthon és külföldön is. Ha hirtelen felindulásból kerestem valamit néhány nappal vagy 1-2 héttel korábban, már sem olcsót, sem drágát nem találtam.

2023. aug. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2021-ben örültek ha valaki jött egyáltalán. Most meg ennyiért is kiveszik, ha nem te akkor majd más fogja, így fölösleges olcsóbban adnia. Pont ezért Magyarországon belül nem is veszek igénybe szállást a covid járvány óta, 2019-ben voltam utoljára. A Balatonhoz is reggel megyek, este haza.
2023. aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországon nagyjából 10 éve rettenetes a szállások ár/érték aránya, nincs itt semmi látnivaló.
2023. aug. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá nem múlt el nyomtalanul az energiaárak emelkedése sem, a gyengébb lábakon álló házak vagy bezártak, vagy a sokkal stabilabb, de kevéssé jól fizető munkásszállóbizniszbe menekültek.
2023. aug. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
0%
Mifelénk falunk azt mondják, kinek mit intézett a kormánya. És ezzel a fideszkormány alkalmatlanságára gondolnak.
2023. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

A #3 állítása teljesen hamis, sok helyen vannak jó szállások (napi tapasztalat) és rengeteg látnivaló. Ja, akinek a fóka a látnivaló, na az csak állatkertben van. De ott van.


Ami az árakat illeti! Inflációról, speciális magyar, különlegesen magas inflációról hallottál? Teljes bizonytalanságról hallottál? Ezek egyike se tesz jót az áraknak. ezzel együtt is, még a Balatonnál is, lehet j helyeken jó szállást szerezni. Na nem az utolsó pillanatban. Akkor sehol a világon nem lehet jót kapni. Ha most keresel, késő ősznél előbbre ne keressél jót é elfogadható árut. Olcsó nincs, mert vannak magyar szálláshiénák. és van magyar kormány, amely utálja, ha nem a hiénáinál szállsz meg.

2023. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tele van a gyakori azzal, hogy hova tűntek a turisták, meg hogy Budapest milyen lepusztult"


Ezeken nekem is mindig kikerekedik a szemem. A belvárosban konkrétan mozdulni sem lehet a turistáktól.

2023. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

@6 Teljesen átlagosak a 30-40 ezres éjszakánkénti szobaárak lepattant apartmanokban, ennél a teljesen Mediterráneumban (jó, Izraelt kivéve) olcsóbb és jobb szállások vannak pár extrém részt kivéve (Míkonosz, Ibiza, meg pár falunak hazudott luxusresort). Hasonló gazdasági fejlettségű és árszínvonalú országokban bárhol van jobb Portugáliától Csehországon át Lengyelországig bárhol.


Szép ez az ország, meg vannak jó szálláshelyek is, de amikor nógrádi falvak mellé felhúznak pár menőbb faházat meg dobnak mellé egy dézsát, akkor a 90 ezres éjszakánkénti árat azért nem fogom megtapsolni.

2023. aug. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Pontosan! Olyan jókat szoktam röhögni, mikor a Tiktok feldobja az egyszerű faházakat éjszakánként 90-100 ezerért. Aztán úgy adják elő, mintha életed lehetősége lenne:D

2023. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem csak Budapesten.

Ezt úgy hívják, hogy szezon.

Covidos évekkel ne hasonlítgasd. 2023-ban állt helyre a turizmus a 2019-es állapotba.

2023. aug. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!