Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan kell venni a nagycsalád...

Hogyan kell venni a nagycsaládnak a buszon jegyet venni?

Figyelt kérdés
Adott egy 5 tagú család egy 8 egy 3 és egy 1 éves gyerek és két szülő. MÁV esetén no meg a logika szerint is úgy diktálja hogy a kettő felnőttnek és a 8 éves korú gyereknek kell venni jegyet a kettő kicsinek nem mert ők alapból is díjmentesen utaznak mivel nem múltak el 6 évesek. De ahány busz sofőr annyiféle díjszabás van ahol tényleg a logika szerint kell fizetni 2 felnőtt és a 8 éves gyerekre van ahol mind az 5 tagra kell jegyet venni.Tudom hogy a pót jegyet (hely jegyet minden esetben kell venni rájuk ha olyan járaton utazunk). De a volán oldalán sem találtam információt erről

2023. aug. 13. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
2023. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt néztem én is de ott nem írnak semmi konkrétat
2023. aug. 13. 09:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig minden ott van.

90%-os nagycsaládos jegyet vesztek a 6 év felettieknek. Feláras járatokon még a kiegészítő jegyet/helyjegyet kell megvenni a 3 év felettieknek.


De itt van egy részletesebb leírás:

[link]

2023. aug. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok de egyes sofőrök esetén ahol mind az ötünkre kell jegyet venni azt mondják hogy ilyen esetben a 6 éven aluliaknak a díjmentes utazásra nem jogosult így mind a öt főre jegyet kell venni. Nem vág földhöz csak értetlenül állok a helyzet előtt
2023. aug. 13. 12:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyértelműen fogalmaz az üzletszabályzat.


A nagycsaládosok kedvezményét mind az öten használhatjátok, ez azt jelenti, hogy 90 százalékos kedvezményt vehetne igénybe mindenki.


De mivel a 6 év alattiak ingyen utaznak, nekik 100% kedvezmény jár a menetjegy árából.


Ha a buszra kiegészítő jegyet is kell a menetjegy mellé váltani, akkor az alapesetben mindenkinek teljes áron történik, de a külön ülőhelyet nem foglaló, 3 évesnél fiatalabb gyermeknek nem kell kiegészítő jegyet váltani.


Összefoglalva tehát nektek 3 db 90 százalékos jegyet kell venni, kiegészítő jegyet pedig , ha ilyen jegy váltása kötelező az adott járatra, 4 darabot kell venni, teljes áron.

2023. aug. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rosszul tudja, amit valahol megértek, mert buszvezető és nem jegypénztáros.


"A nagycsaládosok utazási kedvezményében részesülők a 90 %-os, kiemelt kedvezményű

menetjegy használatára jogosultak. Amennyiben a család valamely tagja egyéb kedvezményre

való jogosultsággal rendelkezik, annak igénybevételével utazhat és az nem érinti a többi családtag kedvezményre való jogosultságát."


Lobogtasd meg neki az üzletszabályzatot vagy fizesd ki azt a párszáz ft-ot, ha nem ér ennyit a dolog.

2023. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!