Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Balatonnál már tényleg...

A Balatonnál már tényleg nincs szabadstrand?

Figyelt kérdés
Nem voltam idén nyaralni, viszont több helyen olvastam, hogy már nincsen ingyenes strand, mindenhol fizetős lett. Igaz ez, vagy csak rémhírek? Hol lett fizetős/hol maradt ingyenes?
2023. aug. 16. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Rémhír, de tényleg kevés van.


Google első találat:

[link]

2023. aug. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Már tényleg van szabadstrand.
2023. aug. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Van, de csak a déli parton.
2023. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
18%
Akarattyán van, meg is van telve.
2023. aug. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kései Sirató ***** válasza:
16%
AZ északi parton nincs. Zamárdiban van a legnagyobb szabadstrand, de Földváron is van, és persze Akarattyán a legkisebb.
2023. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

"AZ északi parton nincs."


Örvényesen van.

2023. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kései Sirató ***** válasza:
80%
Tényleg, 6-os, arról megfeledkeztem, igazad van, van még egyetlenegy az északi parton is.
2023. aug. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Azért lényegesen jobbak a fizetős strandok. Gondozott a fű, sok a pad, igényes, szép a vizesblokk, normális, modern vízcsapokkal, WC-kel, van mindenhol zuhanyzó és ivóvízkút is, mindez az ingyenes szabadstrandokról hiányzik.
2023. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lofefi ***** válasza:
23%

Nem tudom a kérdező megértette-e, de a NER ellopta az egész balatont. ÉS bizony ilyen téren teljesen mindegy, valamelyik hibbant fidezses troll talál-e kivételt északon vagy délen. A köztulajdont, ami a tiéd és az enyém a nvükre vették.

És ez a lényeg.

Tessék már gondolkodni, fölemelni a becses seggedet, agitálni és nem bambán nézni, ahogyan a ner lop!

2023. aug. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

9-es, ténykérdésekből ne csinálj politikát!

Hányszor jártál a Balatonon? Mert nemigen ismered a helyzetet, az kiderült. Ahogy sok többi kommentelő sem.

Az északi partról én nem nyilatkozom, mert fogalmam sincs az ottani állapotokról.


De: a déli part tele van szabadstrandokkal. Gyakorlatilag bármelyik utca végén, amelyik a partra vezet, van egy szabadstrand. Ezek egy része tényleg csak egy homokos/füves part, a vízbe vezető lépcsővel, mivel főleg azok használják, akiknek a nyaralója a közelben van.

Azonban sok olyan strand is van köztük, ahol minden van, büfék, öltözők, zuhanyzók, wc-k, játszótér, és mégis INGYENES! (Csak hármat említek kapásból, mindegyik jó nagy: a balatonboglári, a bélatelepi és a balatonfenyvesi. Utóbbi helyen még yachtkikötő is van!)

A legtöbb közepes, kis-közepes strandon is van legalább egy wc, bebújós öltöző, padok, pár játék, sokszor még büfé is. Fák mindenhol, hogy árnyék is legyen.


Szóval, nem csak a siófoki meg a fonyódi fizetős nagy strand létezik, hanem a déli parton többségében ingyenes strandok vannak, sőt, ezek egy része felszereltségében semmiben nem marad el a fizetősektől!


Minden nyarat a déli parton töltök. Sosem értettem ezeket a riogatásokat, miszerint megszűnnek a szabadstrandok. Mifelénk még egy sem szűnt meg.

Semmelyiket nem építették be, sőt, inkább az a probléma, hogy a régesrég megszűnt úttörőtáborok területe parlagon hever, senki nem akar kezdeni vele semmit. Pedig azokat aztán beépíthetnék, legalább hasznosítva lenne.

Egy terület épült be, felparcellázták és bárki vehetett telket, húzhatott fel nyaralót, de a hozzá tartozó nsgy strand továbbra is ingyenes, bárki által látogatható.


Szóval minek ez a hangulatkeltés?


A Balatonnál tényleg VAN rengeteg jól felszerelt szabadstrand.

dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!