Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szabad egy hegy tetején...

Szabad egy hegy tetején sátorozni?

Figyelt kérdés
A Normafa (vagy más környékbeli hegység) környékén szeretnénk eltölteni egy éjszakát sátorban, kérdésem, hogy ez törvénybe ütközik-e, vagy mire kell vigyázni? Nincs tapasztalatom vadkempingezés terén.

2023. aug. 23. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Összetett kérdés...


Ezt találtam : [link]


Olvasgattam, össze szerettem volna foglalni pár mondatban, de feladta a leckét. Talán ha pontos helyet tudnék, azaz hogy milyen besorlású (fokozottan védett természeti terület, magánterület stb.), akkor megfejtettem volna, de így túl sok lehetőség van :)

2023. aug. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Alapvetően szabad 1 napig, de a terület besorolásától is függ.


A Normafánál nem javaslom a vadkempingezést, túl sok az ember.

2023. aug. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy éjszakát vadkempingezhetsz bárhol nem magán területen.
2023. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Normafánál sok problémát okoztak a két- és négylábú vaddisznók az utóbbi időkben.

Nem éjszakáznék ott.

[link]

2023. aug. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elég bonyolult a jogszabály valóban. És esetleg a Kő hegyen Szentendrén vagy a Budaörsi hegyekben?
2023. aug. 24. 11:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Helyi erdészeteknek is érdemes utánanézni. Például mostanában szarvasbőgés van, ilyenkor sok helyen korlátozzák az erdőlátogatást a nappali órákra.
2023. aug. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!