Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek melyik a legtúlért...

Szerintetek melyik a legtúlértékeltebb és a legalulértékeltebb magyar megye?

Figyelt kérdés

Kezdem én.


Legtúlértékeltebb megye: Fejér. Igazából Székesfehérváron meg a táci Gorsiumon kívül nincs olyan kifejezetten érdekes és izgalmas városuk, az olyan nagyobb települések, mint Bicske, Dunaújváros, Mór lepukkant, hangulat nélküli helyek.


Legalulértékeltebb: Zala megye. Sokan elfelejtik, meg ilyen elhagyatott megyének tűnik, pedig a tájkép is gyönyörű, hangulatosak az aprófalvak és Zalaegerszeg is egy lebecsült, elfelejtett megyeszékhely.



dec. 20. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Köszönjük. Haszonos volt.
dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Jól ezek a kérdésnek álcázott kinyilatkoztatások.
dec. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Ez most valami idegenforgalom növelő kérdés vagy reklám Zala-megyének?
dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem érted a túlértékelt fogalmát. Fejér megyében valóban viszonylag kevés a látnivaló, de ahhoz hogy túlértéklt legyen, az kellene, hogy sokan magasra értékeljék. Ami nem igaz Fejér megyére.


Hogy Zala megye alulértékelt, azzal részben egyetértek. Zalaegerszeg maga szerintem nem túl érdekes város, Nagykanizsa egy fokkal talán érdekesebb, viszont a vannak nagyon szép erdők, vagy elíteném pl. Lentit, mint szép kisvárost. Keszthely, Hévíz meg nyilván nem alulértékelt. Zala mellett szerintem Vas megye is viszonylag alulértékelt, bár az Őrséget már kezdik megismerni az emberek, illetve a fürdőhelyei is népszerűek.


Keleten mondanám a 3 Észak-Magyarországi megyét, de mindháromban vannak már inkább túlturizmusba hajló helyek, pl. Lillafüred, Szalajka-völgy, Mátrafüred-Kékestető, Egerszalók Börzsöny népszerűbb részei, de azért vannak kevésbé ismert, de gyönyörű helyek is.

dec. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

Túlértékelt

- Pest

- Heves

- Hajdú-Bihar


Alulértékelt:

- Zala

- Veszprém

- Borsod-Abaúj-Zemplên

dec. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
Mondjuk Zalegerszeg is elég hangulat nélküli. Egy strandon meg egy skanzenen kívül más csalogató nem nagyon van emlékeim szerint ott.
dec. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

5:

Heves miért felülértékelt és BAZ meg alulértékelt? Mindkettőnek vannak szép tájai, és parasztvakító tömegturista helyei is, meg mindkettőnek vannak lepukkadt mélyszegény falvai is, és a közvélekedés is ugyanez ezen megyékről.


Veszprém megye alulértékeltségét sem értem, ott van a Balaton északi partjának majdnem egésze, Tihannyal, Balatonfüreddel, a Tanuhegyekkel, meg ott a Bakony, Veszprém, mind ismert és vonzó turistacélpontok, joggal azok, de mitől lenne alulértékelt?

dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Természetesen tök szubjektív a kérdés. És nehéz is egy egész megyét ez alapján bekategorizálni.


Szerintem Eger, a Kékes és Szilvásvárad aránytalanul nagy figyelmet kap.


BAZ megyében ott a Zemplén, Szalonnai-hg., Aggteleki-karszt, de Miskolcról is sok embernek csak annyi jut eszébe, hogy egy lepratelep és az Avas milyen gáz hely.

De igaz, ott is van egy Lillafüred és egy Tokaj, ami agyon van szopkodva.


Nem tudom, nekem így elsőre ezek jutottak eszembe. De alulértékeltek közé beraknám akkor Tolnát Veszprém helyett.

dec. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

8:

"Szerintem Eger, a Kékes és Szilvásvárad aránytalanul nagy figyelmet kap."


Szilvásváradnak ott a túloldalon a "párja", Lillafüred, ahol "szalmakalapos" turisták tömegei tobzódnak. De ott van Aggtelek, Jósvafő, illetve Tokaj is, amik legalább ennyure felkapottak.


De ugyanakkor ha a Mátra és a Bükk hevesi részében a parkolók 500 méteres körzetét elhagyod, ugyanúgy csend és nyugalom van, mint a Bükk borsodi részében és a Zemplénben.

dec. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Nógrádban pl. nagyon szép helyek vannak, de (szerintem tudatosan) leépítik.

Tolnát mondanám még alulértékeltnek. Ott nem is voltam még, csak átutaztunk Pécs felé, de feltűnt, hogy milyen szép és mennyire nincs a köztudatban.

dec. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!