Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit lehet tenni, ha a hotel...

Mit lehet tenni, ha a hotel szaunáját nem szabályszerűen használják a vendégek és a szálloda a füle botját sem mozdítja, ha szólok?

Figyelt kérdés
Adott egy hotel, ahol a szauna elvileg nyugat-európai mintára textilmentesen használható. Ez fontos szempont volt a kiválasztásnál, direkt rá is kérdeztünk foglalás előtt. Erre azt tapasztaljuk, hogy hiába van kiírva, hogy a szaunába tilos bemenni fürdőruhában, minden vendég fürdőruhában ül bent, ami rettentően egészségtelen. Amikor szólni mertünk, még nekik állt feljebb, hogy mi biztos milyen perverzek vagyunk, meg satöbbi. Az egyik ürge ráadásul a "He, akarsz valamit, vagy kell egy maflás" szintű megjegyzéssel reagált, majdnem megvert minket. Eszem ágában sem volt megbámulni az öreg seggüket, egyáltalán nem érdekel, csak azt nem akartam, hogy a műszálas fürdőruhában behordott klóros medencevizet ne a forró szaunába engedjék ki, mert azt belélegezni egészségtelen. Aki szégyenlős, az úgyis eltakarja magát a lepedővel, tehát senki nem látott volna meg semmit. Arról nem is beszélve, hogy sokan maguk alá sem tettek semmit, ráültek a padra, had üljön majd más is bele a lecsöpögő izzadtságukba és a medence előtt sem használták a zuhanyzót, a medencében mosták le magukról az izzadtságot. Mikor szóltunk a recepción, akkor ott is csak megvonták a vállukat, hogy nem tehetnek semmit. Pedig tehetnének, ha akarnának, és ez már higiéniai kérdés is. Az biztos, hogy soha többé nem megyünk abba a hotelba, de ilyenkor milyen lehetősége van egy vendégnek?

febr. 21. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha zaklattak, akkor feljelentés, egyébként meg kb. semmi lehetőséged nincs. Ez a kultúra nálunk.
febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

"Az biztos, hogy soha többé nem megyünk abba a hotelba, de ilyenkor milyen lehetősége van egy vendégnek?"


Ennel tobb nem nagyon.

Illetve leirod a tapasztalataidat a foglalasi oldalon/ a szallas facebook-jan

febr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Hiába na,magyarok.Itthon nem elterjedt ez a szaunázási forma.
febr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Nyugodtan szólhatsz nekik te magad. Ha a személyzetre vársz, csalódni fogsz. A személyzet elsősorban a vendégek szájíze szerint fog eljárni; ha a vendégek többsége paraszt, nem fog nekik keresztbe tenni, mert kell a pénzük. Ha visszaszólnak, hüledeznek a meztelenséged miatt, sz*rd le nagy ívben. Őszintén szólva én már csak azért is úgy viselkednék, ahogy nekem tetszik, hadd pukkadjon a parasztja.
febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A személyzet nem fog szólni, nekik nem az a lényeg hogy te mit gondolsz.

Ha 10 bunkó csöpögő szörfgatyába dobozos sörrel a kezében fog ülni a deszkán és csak egyedül te használsz lepedő/törülközőt, akkor a személyzet téged fog raplisnak ítélni, mert a többi 10 "jól érzi magát".

Nekik a vendég hangulata a fontos.

Hasonló példa az étteremben a vacsoránál dress-code.

A párodon szoknya-blúz, te zakóban, ők meg köntösbe és flip-flop papucsba túrkálnak a svédsztalon.

Megszokott dolog.🤔

febr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Suetonius válasza:
100%

Csatlakozom a többiekhez: amit lehetett azt te megtetted. Ezen kívül már csak az értékelésben tudod jelezni ezt a problémát.

Ami a szabályok be nem tartását illeti, én rendre találkozom ezzel a jelenséggel cseh, szlovák vendégek részéről is. Őket is rendre külön kell figyelmeztetni.

És egy adalék a végére: Zalakaros, mostani hétvége. A személyzet tényleg ügyel arra, hogy a szabályok be legyenek tartva és ez általában sikerül is. De van rés a pajzson: benyitva a kis finn kabinba egy párocskát látok papucsban(!) üldögélni! Én nem szóltam, de nem is zavartattam magam: csak magam alá terítettem lepedőt. Amikor át akartak menni a gőzbe lepedőstől(!), akkor vette észre a szaunamester hogy mi van és kedvesen, de hatátozottan rájuk szólt. Slusszpoén: osztrákok voltak. :)

febr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg annyit tudsz tenni, hogy véleményben jelzed a szállodának, ill. nem mész oda többet.


Én Kehidakustányba járok szaunázni, ott a személyzet komolyan veszi a szabályokat. Ha megpróbálsz fürdőruhában bemenni akkor rádszólnak és levetetik veled. A merülő előtt is jelzik, hogy zuhanyozz előtte. Egy-egy szeánsz után ki is hangsúlyozzák, hogy előbb zuhany, aztán lehet merülni.


Pár hete voltam Kehidán és a szaunamester beszélgetett valakivel és teljesen meg volt lepődve, hogy valaki fürdőruhában szaunázik. Mondta, hogy ő úgy tanulta, hogy fürdőruha nélkül kell.

Jött asszem 3 srác és látszott rajtuk, hogy nem voltak még itt, mondták is nekik, hogy fürdőgatyát le kell venni. Szégyenlősködve, de levették.


Szerintem leginkább attól függ ez a dolog, hogy ki a szaunamester. Egy komoly szaunamester nem enged be fürdőruhást a szaunába. Aki meg csak azért van ott mert dolgozni kell meg teljen már el a nap az tesz rá magasról.


Szóval én Kehidát ajánlom, ha ebben a tekintetben komolyabb helyre akarsz menni.

febr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!