Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit lenne érmes megmutatni...

Mit lenne érmes megmutatni egy külföldinek ?

Figyelt kérdés
Ti merre vinnétek el egy külföldit Magyarországon aki még soha nem járt itt és érdekes lehet egy ausztrálnak
máj. 26. 13:26
1 2
 1/13 Potyondi Gergely ***** válasza:
76%
A Hősök terét, a Parlamentet, a Lánchídat, a Budai várat, a Halászbástyát, az 1-es és 4-es Metrót, meg a Szent István Bazilikát.
máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Potyondi Gergely ***** válasza:
89%
Budapesten kívüli helyek közül a Balatont meg Hévízt mutatnám meg.
máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Mi Egerbe mentunk (hozzank kozel van)

Volt egy kis varos nezes, pincelatogatas, jol sikerult.

máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4%
A ferihegyi repteret hogy el tudjon !enni egy normalis erdekes orszagba. Itt nincs semmi erdekes.
máj. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Egert én is ajánlom, azon kívül még Szeged és Debrecen is szép, és vannak látnivalók.
máj. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
89%

Attól függ, mennyi ideje, pénze van és mi érdekli. A kötelező látnivalók nyilván a világörökség részei:


- Budapesten a Hősök terétől végigsétálni az Andrássyn, korzózni a Duna-parton, átmenni a Lánchídon és körbenézni a várnegyedben, útközben enni egy gulyást, lángost, ilyesmit.

- vidéken Aggtelek, Esztergom, Fertő, Hévíz, Hollókő, Hortobágy, Ipolytarnóc, Komárom, Mezőhegyes Pannonhalma, Pécs, Tapolca, Tihany, Tokaj, Visegrád.


Érdeklődéstől függően egy ausztrálnak szerintem a hagyományos népi és a középkori látnivalók lehetnek elsősorban érdekesek, hiszen náluk olyan nincs, a természetiek meg kevésbé.

máj. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Honnan indulva? Mert oké hogy Aggtelek érdekes lehet, de mondjuk Budapestről oda vissza majdnem 6 óra autóút, annyira meg azért nem biztos hogy érdekes.
máj. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
82%

Ez egy jó kérdés,


Nekem a német vendégeim sokat mesélnek arról,hogy Magyarországon jártak.A Balatont kifejezetten ajánlom,személy szerint a déli Partot,Balatonföldvár-Siófok környéke,könnyű Tihany megközelítése a Kompal.Lilafüred.Budapesti Thermál fürdők.Esztergom.Esztergomban kifejezetten ajánlom a Csülök Csárdát.A külföldiek nagyon szívesen fogyasztanak magyar fogásokat.


A további kérdésekre szívesen válaszolok.


Előre is elnézést a helyesírási hibákért,4 éve nem használtam a magyar nyelvet.

máj. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Meg kell kérdezni, mi érdekli (és persze, fontos, hogy mennyi ideje van).

A Budai Várat szerintem semmiképp sem szabad kihagyni.

Pesten a kisföldalatti, a Hősök tere és a Városligeti tó meg a Vajhahunyad vár, én elsétálnék vele a Duna parton a pesti oldalon az Erzsébet hídtól a Lánchídig, ott át Budára és ott tovább a Batthány térig; ha ez nem hosszú neki.

Ha érdekli, a Parlament és a Szent Korona, a Bazilika, a Citadella.

Bp közelében ha érdekli, a Gödöllői kastély is játszhat. Szentendre (a belváros mellett a Skanzen is szóba jöhet) és Esztergom sincs messze.

Ha távolabbi helyek is szóba jönnek, akkor Balaton + Hévízi tó. Az, hogy a Balatonon hol, az személyfüggő.

Ha lesz valami rendes kézműves vásár valahol, amikor itt lesz, oda is érdemes elmenni.

máj. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
9-es vagyok: Ha távolabbi helyek is szóba jönnek, akkor Pécsett a Cella Septicora (meg persze a város) vagy Pannonhalma is nagy élmény lehet.
máj. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!