Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért adnak a vendégek egyre...

Miért adnak a vendégek egyre kevesebb borravalót a szállodákban?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy ami régen természetes volt,hogy szállodában illik borravalózni, ma semmissé vált. Az emberek még a 10 Ft-ot visszakérik, és nemhogy a recepción, a londinernek és a pincérnek sem adnak jattot. Azért van, mert egyre csóróbbak engedhetik meg magunknak a szállodát?
2010. nov. 29. 19:56
1 2
 1/12 anonim válasza:

Nyáron 4*-os szállodában takarítottam. Hát mit ne mondjak.

Volt amikor hagytak rendesen (2000-4000 Ft), vagy csak ágyazást kért a vendég és pár száz forintot hagyott ott, de sokszor megesett, hogy egyáltalán nem.


Lehet, hogy vannak olyanok akik úgy gondolják, az alkalmazott kap elég fizetést, minek még ez is.


Én azért mindig hagyok ott borravalót.

2010. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Itthon ritkán vagyok szállodában, de külföldön gyakran üzleti utak alkalmával és azt kell mondjam, hogy nem is találkozom a személyzettel. Recepciósokkal többnyire, de kártyával fizetek, bárban még talán, de ott csak a szobaszámot mondom. Nem is tudom mikor kellene adnom.
2010. nov. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

kb 1 évet dolgoztam recepción,de 99%-ban egy forintot se...de a szobaasszonyoknak se,még akkor sem,amikor külön óhaj-sóhaj volt...


hogy miért? a vendégek 70%-a üzleti ügyben volt,cég fizetett mindent,cég meg nem ad borravalót...ő meg végképp nem...

akik meg családdal,azok a legolcsóbb szolgáltatást választották mindig,és üdülési csekkel fizettek,abból meg nem lehet még visszadni se,nemhogy borravalót,nekem meg a számlát arról kell kiállitanom,amit ücs-ben kapok,mert névre szól...

2010. nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Vicces, mert van, akinek pl 935-re végződik a fizetendő összeg, de inkább kp adja a (pontosan - Drágám, van apród???) 935-öt, ahelyett, hogy azt mondaná, kerekítse fel 1000-re, hogy úgy adhassa az ÜCS-t! Szánalmas.
2010. nov. 29. 21:28
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért szánalmas.

A borravaló az extra szolgáltatásért adható. Azért, ha valamit külön, terven felül megcsináltál, amiért a vendég hálás.

Még olyankor sem kell adni, csak illik. És csak nálunk - máshol természetes, hogy a vendéglátó a vendég kedvét keresi, jöjjön csak máskor is jó szívvel.

Régen nálunk sem volt szokás.

A munkáért a szabott ár jár, az alkalmazottnak meg a normális fizetés (már, ha kap). Van egy csomó szakma, ahol borravalót akkor lát az ember, ha ad.


Aztán persze vannak helyek, ahol szabott borravaló tarifák vannak, és nem is engednek tovább, míg azt oda nem adod.

2010. nov. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ha valaki nincs megelegéedve a szolgáltatással, akkor egyáltalán nem muszáj adnia, főleg ha többé nem megy oda. én így vagyok vele. szobalánynak sosem hagytam ott pénzt, szerintem sokan vannak úgy, mint én. a dolgát végzi, ezért fizetik meg. a recepciósnak, pincérnek inkább adok borravalót. hiszen ott személyes kontaktus van, és ha kedves, udvarias, figyelmes, akkor igazán kijár neki.
2010. nov. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam borravalót adni. Ha valaki megtesz a feladatán felül valami plussz szívességet, akkor persze illik adni, de egyébként nem értem hogy miért kellene. Mindig azt nézem, hogyan tudom az adott utazást megvalósítani, hogy eljuthassak szép helyekre. Ez is sokba kerül, nem tehetem meg hogy több ezer forintokat adjak borravalónak. Rengeteh olyan munka van, amelyikért egyáltalán, soha nem jár borravaló... Persze ha több pénzem lenne, adnék én is...
2010. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Viccesen hívhatnánk drogravalónak, hiszen a bor alkohol, az alkohol pedig drog. Inkább ez a szánalmas, sokat elárul a fajunkról..
2010. dec. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
mert én pl pék vagyok és sose kapok!
2010. dec. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Mekibe dolgozok és a borravaolt nem kapjuk meg!

Amugy mindenki kap fizetést az elvégzett munkájáért!

2010. dec. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!