Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen szabályok vonatkoznak...

Milyen szabályok vonatkoznak a csecsemővel való buszos utazásra?

Figyelt kérdés
250 km-es útra készülünk a nagyszülőkhöz, vidékre. autósülésben kellene vinnem a 9 hónapos fiam. Engedik ezt egyátalán? Be lehet kötni a gyereket biztonsági övvel a buszon? Van valakinek ilyen tapasztalata.
2010. dec. 9. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, én inkább vonattal mennék... Biztonságosabb lenne. Nem hiszem egyébként, hogy van biztonsági öv a buszban-bár volt róla szó, hogy akarnak ilyen törvénythozni. Hívd fel a társaságot és kérdezd meg.
2010. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az újabb gyártású buszokon már minden ülésen van biztonsági öv, de a legelső üléseken a régebbieken is. Még sosem láttam, hogy bárki használta volna (erre vonatkozó jogszabály még nincs nálunk), de ott van, vagyis elméletileg tudod használni, ha akarod. Mivel nálunk nincs baba a családban, azt nem tudom, milyen típusú övvel lehet rögzíteni a bébiülést. Mindenesetre ezek nem a szokásos három pontos biztonsági övek, hanem csak a derekadnál mennek körbe, mint a régebbi ötüléses személyautókban hátul a középső öv.
2010. dec. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy meg semmilyen szabályok nincsenek a baba szállításával kapcsolatban (azonkívül, hogy a menetjegy a koránál fogva még ingyenes neki). Egy időben elég sokat buszoztam, de babát csak ölben láttam, autósülésben még nem. Igaz, én csak 80 km-en megyek, 250 km azért jóval hosszabb táv. Az unokatesómék egyszer Olaszországban voltak busszal úgy, hogy a 10hónapos fiukat autósülésben vitték. Csak letették az ülésre, nem volt rögzítve, nem is lett volna mivel. Átaludta a kicsi majdnem az egész utat.
2010. dec. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vonattal tényleg jobb lenne utazni, ha van rá lehetőség.
2010. dec. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziaszok!

Köszönöm a válaszokat.

Vonattal Pest-Zalaegerszeg kb 4 óra, minimum 1 átszállással és Zegről még buszmegállóba gyaloglás 20 perc, buszozás 20 perc.

A távbusz meg ott tesz le majdnem az ajtó előtt.

Még erősen megfontolom ezt a buszozást.

2010. dec. 10. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!