Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapest miért olyan nagy és...

Budapest miért olyan nagy és mozgalmas? És pl Békéscsaba vagy Szekszárd stb. meg olyan tanya feeling. Miért?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 01:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Budapest 1 700 000, Főváros, gazdasági politikai, kulturális, stb központ. 19. században jelentősen iparosodott, sokan költöztek fel vidékről, népessége ugrásszerűen nőtt.


Békéscsaba 68 000, egykori mezőváros az Alföldön, autópályák és forgalmas útvonalak elkerülik.


Szekszárd 34 000, kisváros bortermelő vidéken, M6 csak nemrég épült ott meg.


Röviden ez van. Magyarország településszerkezete amúgy is olyan, hogy Bp-hez képest az összes többi város kicsi. A 2. legnagyobb Debrecen is csak 210 000.

2010. dec. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Békéscsabai vagyok. Csaba egyáltalán nem "tanya feeling". Sokan inkább Csabára járnak át vásárolni, mint Szegedre. Ennek az az oka, hogy nagyon nagy a választék az üzletekben, nagyon sok üzlet van. (Pl.: Csaba Center, két Tesco, több nagyáruház, rengeteg kisbolt) Mégha ezek a boltok meg is találhatóak Szegeden, ott mégis kellemetlenebb vásárolni. Túlságosan zsúfolt, zajos város, könnyen el lehet tévedni. Ez Békéscsabára is részben igaz, mert itt is vannak zsúfolt, zajos helyek, sőt Csaba nagy része ilyen, de Szeged mégis sokkal zajosabb, zsúfoltabb hely. Ezt természetesen elmondhatnám sok más nagyvárosról is. Van Csabán sok nyugodt hely, én is egy olyan helyen élek (külterület).
2010. dec. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Csaba hát ne is haragudj de elég gáz...itt lakom.Andrássy út a mekitől a centerig még OK de a többi rész?Ahogy kimész bal v jobb oldalt főút és földszintes viskók.Amúgy meg a 2 tesco nem egy nagy fejlettségi mérő szerintem...2 bádogdoboz.Munkahely meg semmi,üresek a gyárak...Szeged azért sokkal látványosabb,történelmileg is érdekesebb és egyáltalán nem zsúfolt.Olyan kellemesen lehetett sétálni a városban hétköznap,hogy csak na.
2010. dec. 30. 11:42
 4/17 anonim válasza:
100%
NEm elfogultságból, de Pécs az egyik(!) legjobb magyar város. Történelmi hangulat, általában meleg van, jó csajok, és mindig vannak rendezvények, és hál istennek nem zsúfolt. Én mondjuk pl. utálom:Pestet, de az már lényegtelen...
2011. jan. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező ez nagyon jó volt xD:))=)) tanya feeling ettől röhögtem 10 percet XD:))=))
2011. jan. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj kérdező, te tényleg kérdésnek szántad ezt, vagy csak el szeretted volna mondani, hogy neked tetszik, hogy Bp mozgalmas, és nagyon nem tetszik, hogy a két emlegetett kisváros nem az, vagy nem annyira?

Mert a miértre a választ azért szerintem te is nyilván tudod :) a főváros az főváros, meg különben is, miért kék az ég...?

Egyébként ha majd egyetemre mész, vagy dolgozni, akkor elköltözhetsz Bp-re, ha neked az a nyüzsgés hiányzik, ráadásul hétvégén vagy hogyha hazamész, még örülni is fogsz, hogy otthon meg szívhatsz egy kis tiszta levegőt, aztán ha végeztél a szuszogással, mehetsz vissza nyüzsögni ;)

Relax, ember!

2011. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
ha nekek békéscsaba meg az ien helyek tanya fílng akkor gyertek le mohácsra:D this is the ghetto:D de mondjuk én sokkal szivesebben élek itt.semmi pénzért nem élnék pesten.
2011. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Ez is aztán olyan, hogy embere válogatja. Én egy 10.000-es kisvárosban élek, igaz már nagyon keveset vagyok ott, de iszonyúan utálom, hogy akár hétköznap végigmehetek úgy a városon, hogy egy járókelő nem jön velem szembe.

14 évesen elkerültem Pécsre kollégiumba. Pécs szép város, ez nem vitás, mondjuk a belvároson kívül nem sok szép hely van ott. Ennek ellenére akkor szerettem ott lenni.

Viszont... szeptember óta pesti vagyok és nekem ez jön be a legjobban. Imádom ezt a mozgalmasságot és hogy akárhova mész, mindig van arra is olyan hely, ahova szívesen betérsz. Gondolok itt arra, hogy nem kell x időt utazni, hogy találj egy jó boltot vagy kávézót.

Az emberek kiakasztók tudnak lenni, nagyon. Azonban az a tapasztalatom, hogy ez máshol is így van, csak mivel ott nincs annyi ember, ez nem látszik ilyen szinten. Ugyanakkor itt az is feltűnő, hogy mennyivel több ember segít másoknak (babakocsit villamosra/buszra felrakni stb), mint vidéken ugyanezen ok miatt.

Szóval Budapest :)

18/L

2011. jan. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Beszállok a pécsiekhez. Bár én is Pesten élek most és amúgy pedig ÉK-Magyarországról származom, de egyszer voltunk Pécsett osztálykiránduláson, és nekem nagyon megtetszett az a hely. Egyik éjszaka tettünk is egy többórás sétát a városban. Csak egyvalami "zavart". Minden tiszta hepehupa. :D Azokon a sok fokos lejtőkön hogy lehet télen lejegesedett úton közlekedni?

Egyébként az én kedvenc városom Nyíregyháza. Gyorsan fejlődik, a városközpontja sem egy túlzsúfolt, autókkal tele terület, hanem hatalmas sétálóutca, parkok, gyönyörű épületek. Mindenhol lehet valami zöld területet találni, minimum út melletti fák, játszóterek vannak. Sosem éreztem azt, hogy valami hiányozna nekem onnan.

2011. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én váci vagyok. Lakni ez a város szerintem teljesen jó. Nem túl zsúfolt, a főtere és a Dunapart nagyon szép, vannak jó helyek, ahol lehet jót sétálni, vagy ahova be lehet ülni egy kávéra, stb. Nagyon jó helyen fekszik, Duna mellett, hegyek közt a Dunakanyarban, sok helyre lehet menni túrázni pl. Vonattal fél óra alatt benn vagyok Pesten a Nyugatiban, De kocsival is hamar be lehet érni.

Szóval én az agglomerációra szavazok :)

2011. jan. 9. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!