Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hol tudok rekreációs vagy...

Hol tudok rekreációs vagy gyógyüdülés között válogatni? Olyan érdekel, amit Egészségkártyával tudok kiegyenlíteni!

Figyelt kérdés
2009. febr. 2. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először az egészségpénztáradnál érdeklődj, hogy milyen szállodákkal, panziókkal, gyógyfürdőkkel stb. állnak szerződésben. Ezt általában meg tudod nézni a honlapjukon, illetve vannak róla kiadványaik, vagy érdeklődhetsz telefonon, személyesen. Ezek közül tudsz majd választani. Ha kiválasztottad az üdülést, foglaláskor érdemes azért a szállodát is megkérdezni, hogy tudsz-e egészségpénztár terhére fizetni.

Ha utazási irodán keresztül intézed, az irodának, és a szállodának is kell, hogy legyen szerződése a pénztárral.

Kétféle fizetési mód van: fizethetsz az egészségkártyával, úgy mint egy bankkártyával, vagy készpénzben ki kell fizetned a számla összegét, és a pénztár később visszatéríti neked az összeget. Ezt úgyszintén érdemes még a foglaláskor tisztázni.

Én minden évben megyek így üdülni, ha van még kérdésed, írj nyugodtan.

2009. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy hogy működik, sokat használom a kártyát, csak hiába írja, hogy mondjuk a Questornál gyógyüdülésre fordíthatom, a Questor lapján nem tudok eligazodni, hogy hol vannak a gyógyüdülések. Nyilván nem jól tettem fel a kérdést.
2009. febr. 2. 16:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A Quaestor utazási irodára gondolsz? Nincs külön gyógyüdülés kategóriája. Általában egyik utazási irodának sincs. Ha azt tudod, hogy az utazási irodának van szerződése, akkor pl. a belföldi ajánlatain belül a neked szimpatikus szállodákról egyenként meg kell érdeklődni akár a pénztárnál, akár a szállodánál, hogy fizethetsz-e egészségkártyával.
2009. febr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megint én vagyok. Quaestor belföldi ajánlatok, 14. oldaltól gyógyvizek és wellness. Az itt található szállodák többsége elfogadja a kártyát.
2009. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Még annyi kérdésem lenne, hgoy igaz, hogy adózni kell utána? Tehát ez nem 100 %-ban "ingyen" van?
2009. febr. 3. 07:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyógy és egészségügyi üdülés adómentes, a rekreációs után adózni kell. Hogy mennyit azt sajnos nem tudom (20-25%?). A szálloda besorolásától függ, hogy a pénztár milyen üdülésnek tekinti. Ha kiválasztottad a szállodát, a pénztárt kérdezd meg, hogy gyógy, vagy wellness kategóriájú.. Gyógy és egészségügyi üdülésnél csak akkor számolható el a szállás, és az étkezés, ha van számlád valamilyen gyógyszolgáltatásról, pl: van a szállodának gyógyvizes medencéje, részt vettél orvosi vizsgálaton, kezelésen, gyógymasszázson, vagy vettél belépőt a termálfürdőbe stb.

Jó nyaralást!

2009. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!