Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen az élet a VI. kerületbe...

Milyen az élet a VI. kerületben, illetve veszélyes a Nyugati pályaudvar?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, Erdélyben élek, tehát jól beszélem a magyar nyelvet. Idén fejezem be a gimnáziumot, a következő tanévemet egyetemen kezdem, ha minden jól alakul, Budapesten. Itt Erdélyben egy községben élünk, mindig csend van, szóval kicsit sem vagyok hozzászokva a Budapesti zajos élethez. Ha fölvesznek, a VI. kerületben fogok egyetemre járni, és mivel még nem lehet saját lakásom, az unokatesómmal (aki 1 évvel fiatalabb nálam), valamint a nagynénémmel fogok lakni, mivel ők pont az egyetem közelében laknak egy kisebb lakásban, ami közel van a Nyugati pályaudvarhoz is. Az unokatesómék mindig csak dicsérik a VI. kerületet, azt mondják elegáns meg izgalmas ott az élet, de kicsit aggódom, mert hallottam negatív véleményeket is a VI.-ról. Azt mondják veszélyes, főként a Nyugati pályaudvar környéke, én meg pont ott fogok lakni, és hogy mégjobban féljek, a vonatom is a Nyugatin fog leszállni, én meg mindig csak pánikolok: Anyás, mi lesz, ha ott kifosztanak, lehúznak?

Tényleg ilyen veszélyes lenne a VI. vagy jó itt élni? És a Nyugati pályaudvar környéke olyan rossz lenne, mit ahogy mondják?


2011. febr. 5. 17:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
Tanulj meg verekedni, azt nem lesz bajod:)
2011. febr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a vonattal nincs baj este, ha a tömeggel haladsz, mindig legyél tömegben. ennyi
2011. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Oké, amúgyis az egyetemen két sport közül kell választani, amit tanulhatok: úszás vagy judo. Én a judot választom. :) Igazából már izgatottan várom, hogy vonaton ülhessek és nem is a Nyugati a fő dolog, ami miatt félek egy kicsit, hanem maga a környéke, ahol a mindennapjaimat élem majd.
2011. febr. 5. 18:22
 4/13 andoryy válasza:
Az aluljáró hát hogy is mondjam kb. Bp-n az egyik legrosszabb mindig vannak zsebesek, prostik, hajléktalanok és gyakran részegek is, persze dísznek olykor kiállítanak két embert. Szóval este szerintem kerüld az aluljárót bár nem egyszer jártam én is ott este de sosem volt bizalomgerjesztő a látvány ami fogadott. Amúgy nappal elfogadható a környék... elmegy kategória este viszont nem árt az óvatosság kezdi átvenni az aluljárós stílust:)
2011. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 andoryy válasza:
két rendőrt. Elnézést kérek.
2011. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én a 18. ker ben lakok,de a haverokkal szinte minden hétvégén megyünk a west-end be mozizni.

Ha nem mész a west balkánba,kerülöd a csöveseket,meg a helyi rajokat(többnyire romák) akkor semmi bajd nem lesz ;):DDD

2011. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Romák? Ó banyek...Pedig úgy tudtam ott nincs annyi roma. :S
2011. febr. 5. 20:13
 8/13 anonim ***** válasza:
ők nagyon sokan vannak arra sajnos :S
2011. febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mennyi idióta válaszoló van ezen az oldalon xD Na szóval:

-A hatodik kerület budapesti szinten átlagosan fejlett, lakik egy-két cigány meg zsido, de nem annyira sok, átlagos kerület, viszont közel a varoskozponthoz

-A nyugati pályaudvarhoz a város illetve az ország minden részéből érkeznek emberek, ott tényleg mindenfélét találsz...

2011. febr. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Oké, akkor óvatosabb leszek, de nem fogok pánikolni. Köszi mindenkinek a válaszokat!
2011. febr. 6. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!