Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért vált ilyenné az Avas...

Miért vált ilyenné az Avas városrész? (Miskolc) Tudsz róla képet mutatni, h milyen volt régen?

Figyelt kérdés

Mikor utazok az egyetemre, akkor nem tudom elképzelni, hogy ez valahova virágzó és normális környék volt. Egyszerűen mikor este utazok át, akkor egy lélek sincs ott, de napközben is fura alakok szállnak fel, szállnak le mindig. Alapvetően nem túl jó a környék megítélése, amit meg is értek.


Valaki tud linkelni róla régi képeket a környékről, a házakról, vagy hasonlóról? Érdekelne, hogy milyen volt! :D


2011. febr. 18. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Hogy virágzó környék lett volna valaha???

20 évig éltem az Avas tetején, ott nőttem fel és nagyon szerettem, nem féltem hazamenni sohasem este.

Aztán miután elköltözünk kb. azzal egy időben települt be a sok cigány...

Pláne a kettes ütem, Avas városközpont, na az iszonyat, ott még a buszról sem szállok le szívesen annyi a sok műveletlen, iskolázatlan ember.


Nem volt az soha "vidám, virágos" lakótelep, de az tény, hogy mikor megépült, rendes emberek kaptak ott lakást, csak most "feketedett" be a hegy.

2011. febr. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
38%
elszegényedett, lepusztult kutyának se kellettek az ingatlanok, igénytelenebbek vették meg a házakat még jobban lepusztultak aztán most van egy veszélyes környék
2011. febr. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Azért vált ilyenné, mert hanyag, lumpen elemeket költöztettek oda, akik nem tanulták meg a tisztességes életmódot.

Így züllött le a budapesti városrészek egy csoportja.(nyolcadik, kilencedik, tizedik kerület egy része, ahol öreg, lepusztult házak vannak. Ott valamikor kultúrált emberek laktak, amíg be nem rakták a kultúrát nem ismerő ősembereket.Itt nálunk Pestszentlőrincen amíg nem adták át a Havanna lakótelepet, addig nem kellett zárni a kapukat. Ahogy beköltöztek oda, máris sorba törték fel a kocsikat, lakásokat, stb... Tudni kell, hogy a valamikori városvezetésnek az volt a célja a hetvenes években Havannával, hogy azokat, akik nem hajlandóak beilleszkedni a társadalomba, oda költöztetik. (Gettó) (sittesek, cigányok, stb) De ezt valaki(k) valamennyire megakadályozták, de így is külön házsorokban voltak, de púp a hátán a normális embernek.

2011. febr. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :)


Képet aki tud, az linkelhet, kíváncsi vagyok arra, milyen volt régen!:D


Esetleg ha más is mesélne még, hogy milyen volt ott régen! :D

2011. febr. 19. 01:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Ha felmégy a hármas ütembe, ott is a legtetejébe, egész a buszvégállomásig, na ott láthatod milyen volt régebben.

A házak ugyanilyenek voltak, habár nem volt "EU-s" játszótér és ennyi virág, mint ott a Hajós utcán, nem volt ennyi szemét sem, se kitört ajtóüvegek, se összefújt falak.

2011. febr. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy miért nem alszunk még?!? :))
2011. febr. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Cleptomaniac válasza:
2011. febr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
ezt most komolyan írom,nem viccelek:a pszichológus azt állapította meg,hogy avasfóbiám van :S gyerekkoromba oda kellett járnom a nagyüleimhez,és láttam mi van ott.azóta nem bírok oda menni,nem az hogy félek,hanem...el se lehet mondani :(
2011. febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Ez nagyon rosszul hangzik. :( Múltkor videokat kerestem róla, elég szörnyű volt, amit láttam és hallottam a videoból. Egy házban 25-30 fő is lakik, nem takarítanak, nem tisztálkodnak, a szemetet nem hordják ki, a lépcsőházat rongálják, elszaporodtak a rovarok és a patkányok, borzalmas. Kérdezem én, hogy lehet így élni? :O Egyszerűen elképesztő számomra, hogy valaki ennyire ne rendelkezzen életvezetési stílussal. Néha én is rendetlen vagyok, igénytelen, vagy hanyag, de korántsem tudnék ilyen légkörben élni. Még fiú létemre néha rám jön a takarítás, akkor is mosogatok, pakolok, rendezkedek. Valami szörnyű dolgok lehetnek ott, még jó, hogy csak a buszról látom. :S

2011. febr. 23. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!