Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » 18 éves kor alatt, felnőtt...

18 éves kor alatt, felnőtt kísérő nélkül megszállhatok hostelben?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hogyan működik ez az egész? Még sosem utaztam úgy, hogy kellett volna szállás, ezért tapasztalatlan vagyok e téren. Lássatok el légyszi pár jótanáccsal. : ) (Egyébként Budapestre utazom.)
2011. ápr. 1. 21:05
 1/6 anonim válasza:
Főszabály szerint nem lehet, egyébként nem tudom, helyfüggő, hogy nézik-e, ki hány éves.
2011. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudok semmi olyan szabályról, ami ezt tiltaná.
2011. ápr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
18 éves kor alatt szerződést nem köthet érvényesen, a szállásfoglalás is egyfajta szerződéskötés, a szülő beleegyezése kell hozzá. Gyakorlatban nem tudom a szállodák ezt mennyire veszik komolyan, ennyi. (első voltam)
2011. ápr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes gondolat, de akkor ennyi erővel egy vonat- vagy buszjegyet se vehet magának?
2011. ápr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TWIO válasza:
Nem, a törvény úgy szól, hogy a "hétköznapi szerződéseket" egyedül is megkötheti. (Vásárolhat boltban, felszállhat tömegközlekedésre, miegymás 18 év alatt.) De úgy hiszem, ez már nem hétköznapi szerződés kategória. Érdemes a hellyel konzultálni, szerintem is egyéni, mennyire veszik komolyan. Fő szabály szerint szerintem sem lehet. Írj egy e-mailt nekik.
2011. ápr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Foglaljon szállást a szülő a te nevedre. (Persze, ha tudnak a kis kiruccanásodról)
2011. ápr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!