Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Használnak még a magyarországi...

Használnak még a magyarországi vasútvonalakon szemafort (karos jelzőt)? Ha igen, hol láthatok ilyet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mert ahhoz bakterház is kellene mivel huzalos.
2011. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint már bakterházak sincsenek?
2011. jún. 8. 11:09
 3/8 Répafej válasza:

Természetes használnak, nem is keveset. Annak idején Pestszentimrén még magam is javítottam ilyet.

Főleg eldugottabb mellékvonalakon találhatod meg őket, hirtelen Pest környékén Dabason, Inárcson(ez nem tuti) és az Esztergomba menő vonalos is láthatsz belőlük, és a Gyermekvasúton is van olyan állomás ahol karosjelző üzemel

2011. jún. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nagyon sok mellékvonalon használnak még, és bakterházak is működnek természetesen, igazi bakterok állítgatják a váltókat!! Hatvanból kiágazó mellékvonalakon pl. láthatsz még alakjelzőket.
2011. dec. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Baranyában is sok van pl:Szigetvár,Középrigóc,Barcs.De a 41 vonalon Kaposvártól végig ilyenek vannak.
2011. dec. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Pontosabban Baranyában és Somogyban!Így akartam írni.
2014. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiskunhalason is ez van még ,ha jól tudom,de Kecskemét mellett Hetényegyházán biztos .
2017. máj. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kállósemjénben is alakjelzőkethasznélnak, a biztber. pedig kulcsazonosítós.
2017. júl. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!