Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Jó, hogy minden országos...

Jó, hogy minden országos jelentőségű fontos dolog Budapesten van? Vidéken meg semmi.

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 00:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Jó. Azért van főváros, hogy ott legyenek fontos dolgok.


Mit lehetne elköltöztetni pl. Debrecenbe úgy, hogy ne okozzon gondot?

2011. júl. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
76%
A pestieknek jó...de amúgy nem az. Mivel minden Bp-n van, így a főváros az ország "vízfeje". Az lenne az ideális, ha pesten kívül más nagyvárosaink is lennének,de az összes többi jóval le van maradva, nem úgy mint a többi országban, ahol ez normálisan jelen van.
2011. júl. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Egy Győrinek, vagy egy Kaposvárinak jobb, hogy Pestre menni intézni a dolgokat, mintha Debrecenbe kellene. A kérdésben szereplő országos jelentőségű dolgokat nem lehet 5-6 részre darabolni, hogy minden régióba jusson.


Ha égig gondolom, bármi áttelepítése gondot okozna, de mi lenne az eszmeiségen kívül az előnye?

2011. júl. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem jó. Sehol másutt nincs minden fontos dolog CSAK a fővárosban. Nem a kormányhivatalokra kell gondolni,mert azoknak valóban a fővárosban van a helye. De pl. nívós kórházaknak vidéken is kellene lenniük. Vagy nem kellene minden közútnak a fővároson keresztül menni. Ha valaki pől. Szombathelyről akar eljutni Debrecenbe,annak fel kell menni Pestre,hogy célba jusson.

Nálunk sajnos Pest állam az államban. A vidék csak huszadrangú.

2011. júl. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mivel országos jelentőségű, fontos dologról kérdeztél, így azt mondom, igen, jó, hogy Bp-en van.

Persze, az utolsó által említett Bp.-központú útvonalhálózat nem optimális, mindenképpen javítani kellene rajta, de a kérdés most nem ez volt.

2011. júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz, ami vidéken nincs és fontos?
2011. júl. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
engem nem zavar, pesti vagyok.
2011. júl. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
hát igen ez az ország pest centrikus és minden itt van pesten.vidékkel meg nem foglalkozik senki.ez az ország csak pestből áll ennyi.ez így van
2011. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Örülök, hogy minden Pesten van.

Budai vagyok.

2011. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is örülök,pesti vagyok...a vidékiek majd feljönnek ha akarnak valamit intézni,ez az ország közepe,nehogy már mi menjünk le...ugyan.
2011. júl. 23. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!