Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Egy barátnőmmel Budapestre...

Egy barátnőmmel Budapestre készülünk kirándulni egy napra. Elég macerás az út, vonattal mennénk,150 km a távolság, ettől tartunk egy kicsit, meg a város egyes rézeitől. Mire kéne az utazáskor és a városban odafigyelni, hogy ne legyen semmi gond?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 10:10
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsánat,részeitől
2011. júl. 27. 10:11
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne hagyjatok el semmit, ne vigyetek 10 kilónyi cuccot, de azért pl. ernyő, meleg ruha, iratok legyenek. A rosszabb részekre ne menjetek, mondjuk turistaként gondolom úgyis a belvárost célozzátok meg, ott pedig az átlagosnál nincs több zsebes napközben.

Az útitervet, közlekedést Budapesten szerintem előre tervezzétek meg, mert ide-oda utazgatni elég sok idő és drága, ha jegyet vesztek. Jegy nélkül metrón és egyes külvárosi járatokon kívül fel lehet szállni másra, de akkor figyelni kell, nehogy elkapjanak. Ha vesztek jegyet akkor az útiterv szerint nézzétek át a BKV kínálatát, pl. az átszállójegy jobban megéri, mint 2 vonal.

A vonatút attól függ, honnan milyen vonattal, Észak-Mo-n gázabb arcokkal fut össze az ember. Visszafelé pedig időben menjetek ki az állomásra, le ne késsétek.

Hány évesek vagytok?

2011. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A vonatút nem para, ha át kell szállni, akkor figyeljetek nagyon, nehogy rossz vonatra szálljatok fel.

A városban a táskátokra érdemes figyelni, a hátizsák, tarisznya nem szerencsés, legjobb a rövid pántú válltáska. Zsebesek ugyanis bárhol lehetnek.

Egyébként nem kell nagyon parázni, gondolom plázába, vidámparkba meg ilyen helyre mentek, azok nem veszélyesek.

2011. júl. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, a jegyekről a bkv.hu oldalon tájékozódjatok! Ha várhatóan sokat fogtok utazni, akkor érdemes napijegyet venni, ez 1550 Ft, és annyit utaztok vele, amennyit akartok. Minimum 5 alkalom utazásnál éri meg. De ha a belvárosban maradtok, akkor érdemes egy térképet vinni és sétálni. Általában 10 perc utazással vált ki Pesten az ember egy 20-25 perces sétát, ami viszont amúgy még simán bevállalható :)
2011. júl. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
20 évesek vagyunk
2011. júl. 27. 10:52
 6/10 anonim válasza:
Úgy látom ez a kirándulás komolyabb kihívás számotokra mint a holdra szállás. Hát igen 150 km. a MÁV-val ez még Bear Grylls-nek is feladná a leckét.
2011. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Legyen bkv térképetek és napijegyetek, nomeg valami innivalótok. Amúgy más nem igen kell, bár nem tudom milyen Magyarországon az időjárás jelenleg ettől függően vihettek esernyőt vagy pulcsit is.

Előtte este üljetek össze és beszéljétek meg hova szeretnétek elmenni, mit szeretnétek megnézni és tervezzétek meg az utat, ne akkor kezdjetek el gondolkodni, amikor már Pesten vagytok, ahhoz kevés az idő.

2011. júl. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként én 180 km-re lakok Budapesttől alap esetben, de kéthetente megjárom a nagyvárost 21 éves nőként és még az ég világon semmi bajom nem volt. (nem ott tanulok)

Zsúfolt helyeken vigyázni kell a táskákra, ne hátul tartsátok, legyen kéznél. Metrón nem lehet bliccelni, estefelé kombinón (4,6-os villamos) is sok az ellenőr. Én a napijegyet választanám.

Nem olyan nagy durranás ez... pont ugyanarra kell figyelni, mintha bármelyik más városba indulnátok kirándulni.

2011. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
150 km?pfff...nagyon messze van.Én 228 km-t utazom vonattal és 2 és fél óra alatt fent vagyok,amúgy meg semmi gáz nincs,azok szoktak izgulni akik ritkán járnak fel,nekik olyan mintha tényleg a holdra mennének,ez ilyen vidéki kisfiú a nagyvárosban effektus.Nem 1 nap alatt fogod legyőzni ha ennyire parázol.
2011. júl. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, nem tudom merre laksz, de ne általánosíts, a vonatközlekedés nem mindenfelé egyforma. :) Én 160 km-re lakok Budapesttől még is majdnem kerek 4 óra a vonat út, mert sz@r a pálya, sz@r a csatlakozás, minden sz@r. :)
2011. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!