Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért tart ott Esztergom ahol...

Miért tart ott Esztergom ahol tart?

Figyelt kérdés

A héten Esztergomban voltunk nyaralni.

Kb 5 éve voltam azelött ott. Akkor egy csodálatos, tiszta, gyönyörű város benyomását keltette. Ezzel együtt éjszakia élettel a főtéren, nappal pedig tömegnyomorhoz elegendő túristával a bazilika elött.

Hétfőn mikor megérkeztük egy teljesen más város fogadott.

A szépen levágott gyep helyett méteres gaz, csodás főtére helyett elhanyagolt városközpont (adventi (!!!) bódékkal, nem működő szökőkúttal). A bazilika elött lényegesen kevesebb túrista. Az ájstzakai élet átment Párkányba. Eddig mikor a Felvidékre mentem, "balkáni körülmények" fogadtak. Idén, rosszúl éreztem magam mikor átjöttem a Mária Valéria hídon a hazai oldalra. Nem a Tótok lettek szebbek, el van hanyagolva a város. A város ami történelmileg egyik legfontosabb városa Magyarországnak.

Mi történt? Nem lehetne ezzel valamit kezdeni?


2011. júl. 31. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A város vezetése harcol egymás ellen !!
2011. júl. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A városunk eladósodott, hála a drága polgármestereinknek!!


" A Meggyes Tamás fideszes polgármester által vezetett önkormányzat összesen mintegy 20 milliárd forintnyi svájci frank alapú hitelt vett fel, és akkora az eladósodottság, hogy nem biztosított a város működőképessége. "


Nincs pénz arra, hogy nyírják a füvet, nincs pénz a szórakozásra, és még a BUSZ KÖZLEKEDÉS is MEGSZŰNT, mert nem fizettek a Volánnak éveken keresztül.


Így akinek nincs autója, pl. sok nyugdíjasnak és diáknak, ha akar ha nem, kénytelen gyalogolni, mert mással nem igazán tud közlekedni max bicajjal.

2011. júl. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gondolom mindkét válaszadónak igaza van. Tehát politikai harcok, és eladósodás..

Szégyen hogy hétköznap a bazilikát ki sem világítják! Hétvégén is tán fél órára, de a vár részt akkor se.


Ezek ellen nem lehet valamit tenni? Petíciót benyujtani, aláírást gyűjteni? MIóta megy ez a leépülés?

2011. júl. 31. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:

* Második vagyok


Én itt élek a városban, és képzeld el, hogy még világítás sincs egyes utcákban mert most azzal is spórolnak. A Bazilika világítása mellékes ahhoz képest, amikor este korom sötétségben kell eljutni haza.


Magyarul Esztergom olyan nagy sz@rban van, hogy ezen már csak a csoda segíthet. Sajnos! :( A Bazilikától jobbra a kis hegyen van egy templom;


[link]


Erre gondolok. Tegnap felsétáltunk a párommal és olyan szinten benőtték a tüskés bokrok, hogy a központ felőli oldalon nem tudtunk lemenni! Mi is meglepődtünk rendesen, nem számítottunk erre.

2011. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A leépülés azóta tart mióta Meggyes Tamás volt a polgármester. Már más került a helyébe, de a csúszás a lejtőn nem állt meg.
2011. júl. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!