Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Magyar Államkincstár által...

A Magyar Államkincstár által kiadott hatósági igazolványt ki igényelhet?

Figyelt kérdés

Barátnőm testvére lisztérzékeny ,ő kapott 90%-os utazásra jogosító kártyát, unokatesója asztmás (ami megjegyzem csak akkor jön elő ha háziállat van a közelébe) ő is kapott!

Anyukám cukorbeteg és szeretném kérdezni ,hogy erre lehet-e igényelni illetve online igénylést hol lehet beadni? Van 90%-os utazásra jogosító papírja amit pecsételnek a buszon de a kártya jobb lenne szerintem mivel sokszor utazik !? Szóval a kérdésem az lenne,hogy cukorbetegek igényelhetik-e ezt a fajta kártyás támogatást utazáshoz?


2011. aug. 9. 08:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik.

A háziorvosnál kell kezdeni, akinek ki kell tölteni egy 6 oldalas papírt, amit be kell adni az Államkincstárba.Ők majd elküldik orvosszakértőhöz, aki ha megállapítja a jogosultságot, akkor jár a támogatás, és a kártya.Ha nem jár a fogyatékossági támogatás, -szerintem nem fogjátok megkapni-akkor nem jár a kártya sem.

2011. aug. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
értelek, de akkor viszont nem értem ,hogy a barátnőmék hogyan kapták meg mikor egyik sem fogyatékos csak lisztérzékeny a másik meg asztmás . anyám meg azért jóval betegebb mert egy cukorbetegség kockázatosabb .szóval akkor orvosnál kell rákérdezni a dolgokra ?
2011. aug. 9. 12:25
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott a gyerekorvos állítja ki a papírt, és ezzel együtt emelt összegű családit is kapnak.
2011. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Igen, az első lépés a háziorvos.
2011. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mert valószínű barátnőd 18 év alatti, ergo emelt családit kap mert az általad említett dolgok tartós betegségnek tituláltak. Bár én elmúltam 18 (23 vagyok) kapok emelt családit és van kártyám is.
2011. aug. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
azért érdekes mivel a cukorbetegség is tartós betegség ráadásul életveszélyes és anyumnak 8 éves kora óta van .de soha egy emelt családit és kedvezményt sem kap sehol
2011. aug. 10. 09:34
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem úgy megy, hogy beteg lesz és automatikusan megkapja. Be kell adnia az igénylést a MÁK-hoz plusz egy 4 oldalas házi orvosi "beutalót", ők visszaküldenek egy időpontot, hogy ekkor és ekkor meg kell jelenni az ORSZInál, ahol felmérik az állapotát, aminek a szakvéleményét elküldik a MÁK-nak és na majd akkor eldöntik, hogy ez mennyire tartós vagy sem. Ha anyukád nem jár utána, nem fog kapni semmit. Ez minden embernek saját magára van bízva, nem pedig más igényli meg helyette.
2011. aug. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Amúgy nem kell bemutatni, anyum és cukorbeteg viszont ő nem kap ilyen kedvezményt, csak a pecsételőset (amit anyuád is kap) kaphatna, de nem igényli már újra mert nem használná ki.

Nekem nincs meg a fél tüdőm én kártyásat is kapok (a MÁK-tól) és pecsételőset is (az ONYF-től).

2011. aug. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:

Úgy tudom azok a tartósan beteg, fogyatékkal élő személyek tudják igényelni a Fogyatékossági támogatás meg egyben automatikusan megküldve a Magyar Államkincstár Hatósági kártyát. Akik 18-25 év között van az életkoruk és születésük óta vagy 25 éves koruk alatt alakult ki a tartós betegségük vagy fogyatékosságuk.



2010. Június végéig érkezet meg az 1. példánya a Magyar Államkincstár Hatósági kártyának ami 5 évig érvényes 2015. Június 30-ig.


Akiknél nem születésük óta vagy 25 éves koruk alatt óta van fent a tartós betegségük, fogyatékosságuk nem kaphatnak Fogyatékossági támogatást, vagy Emelt összegű családi pótlékot hanem önmaguktól kapják 2012. Január 1-óta a Rokkantsági járadékot vagy Rehabilitációs járadékot mellé nem jár M.Á.K Hatósági kártya.

2012. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:

Asztma betegséggel is megkapják a MÁK-os kártyát, úgy olvastam hallottam, így kitöltöttem azt a kék igánylőlapot a Kérelem fogyatékossági támogatás megállapítására papírt, majd ezután beadtam a tüdőgondozóba megállpított asztmás papíromat valamit a háziorvosom által kitöltött 4 oldalas beutalót. Amikor a nő elvette megnézte az orvosi beutalót és azt mondta, hogy a 3. oldalon a IV.(A fogyatékossági támogatási igénylése esetén töltendő ki) rész nincs kitöltve ezért nem tudja elfogadni ezt így visszadta az orvosi beutalót azt hogy vigyem a dokimhoz hogy töltse ki, majd ha kész 15 napon belül vigyem vissza. Namost amik itt szerepelnek az a, látási, b, hallási, c, értelmi, d, autizmus, e, mozgásszervi,betegségek. Nekem egyik sincs hanem asztma van csak, attól félek nem kapom meg mivel a dokim nem fog be x-elni olyat ami nem is igaz, csak akkor tudnám hogy a többi asztmás ember hogy jutott hozzá MÁK-os kártyához. Aki tud kérem segítsen hogy most mi legyen azon kívűl hogy elviszem a dokihoz a papírt vissza. Ki hogyan jutott hozzá aki asztmás mit csináltam rosszúl?


Államkincstár megállíptása a következő: - A háziorvos beutalóban mozgásszervi fogyatékosság jellege lett megjelölve, így kérem ennek megfelelően orvosi leleteket beküldeni szíveskedjen részünkre.

Na most mint már mondtam én asztmával adtam be a papírokat csak az orvos a beutalón nem tudott más be X-elni mert nincs olyan hogy asztma így valamit kellett csinálni és be X-elte a mozgásszervi betegséget. Számtalan ember kapta már meg asztmával akkor most mitévő legyek?

2012. febr. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!