Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit jelentenek a senior,...

Mit jelentenek a senior, classik es superior szobatipusok?

Figyelt kérdés

Egy superiorban voltunk, de teljesen atlagos szallodai szoba volt. A neve alapjan jobbnak gondolnank, de szinvonalban nagyon alacsony.

Ugy tudom, hogy legalabb olyan szinvonalunak kene lenni egy szobanak, amit otthon megszokott a szallodaba jaro atlagember.

(A szoba kisebb meretü, nalunk a 2 oldalon fal melletti agy es dupla potagy között kb 50 cm hely maradt. Ennyire kopott, helyenkent kivasott szönyeget otthon ki szoktak dobni. Szerencsere volt dupla potagyunk, ahol összebujva aludtunk 4-en, mert a rendes szallodai agy matracan keptelenseg volt, a parnak sem, semmiben sem ütötte meg az otthon megszokott atlagos szinvonalat. A fürdöszoba, vece is agyonstrapaltabb, mint az otthoni, egy kb 20 eves berendezes, tehat itt-ott töredezett csempe. Külföldön nem voltunk meg ilyen lelakott szobaban ugyanennyi csillagosban, pedig ott nem emlekszem ilyen szobamegnevezesekre.)

Mit jelent a senior, classik es superior szobatipus?


2011. aug. 22. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ennel a helynel nem sokat. Amugy ezek fantazia nevek inkabb. De a legokosabb, ha megkerdezed a szallodat, ok biztos tudni fogjak mit miert neveztek el.

Ahany hotelban voltam eddig, mindegyiknek volt valami extra neve, standard, delux suite, presidential suite, stb.

2011. aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 majkspout válasza:
100%
[link] ... a 21-es pontban találod a szobatípusokat :) a classik = standard
2013. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hat ez jo: "SUPERIOR (executive): nagyobb, modernebb bútorral, jobban felszerelt, mint a standard szobák. Másik jelentős különbség, mely megkülönbözteti a standard szobától, a kilátás."

Ehhez kepest... :(

A kilatas valoban felejthetetlen volt: egy forgalmas utcara. :D

Zalakaros Hotel Freya - Ez volt az elsö magyarorszagi szallodai nyaralasunk, az elsö benyomas hatasara azota sem voltunk magyar szallodaban.

2013. ápr. 15. 20:11
 4/4 majkspout válasza:
Hát igen, sokszor kihasználják a szállodák ezeket az érdekes megnevezéseket. A kategóriát feltüntetik, de azt, hogy az mit takar, vagyis, hogy mit kéne takarni azt már nem :/ én még magyar szállodában nem voltam, de most tervezem :) mióta belecsöppentem a turizmus világába két nagyon jó minőségű szállodát is találtam, melyek tényleg azt a színvonalat hozzák, amit a megnevezése is jelent egyes kategóriáknak. Ajánlanám is őket, mert mind a két szállodának a vonzásköre tele van attrakciókkal és élménszerzési lehetőséggel :). az egyik a Családi Wellnesshotel Gyula Superior, a másik pedig a Hotel Silver Resort Balatonfüred.Első osztályú szállodák szinte már fapadosnak nevezhető árakkal. Például a gyulaiban most egy előszezoni, két éjszakás wellness hétvége, teljes ellátással, 2 főre 28.000 Ft. Ez szerintem még kevés is egy ilyen minőségű szállodához képest (persze ez csak a Classic szobáira érvényes,ami nagyon alap de ha azt a szobát nézzük, amit leírtál akkor ez egy kacsalábon forgó palota)
2013. ápr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!