Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon merre vannak...

Magyarországon merre vannak olyan helyek, ahol nagyon sok csillag van este az égbolton? Konkrét helységneveket, esetleg?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 10:21
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Minél messzebb mész lakott területtől, annál többet láthatsz. (Persze ettől nem lesz több.)
2011. szept. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Akárhol. És azért látsz kevesebbet mert egyes településeken annyira koszos a levegő hogy nem látni sokat, vagy ha nagyobb városban laksz ahol sok a közvilágítás akkor meg azért nem lehet látni. Javaslom hogy menj ki vidékre két falu közti mezőre ott tuti sokat fogsz majd látni.
2011. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Menj el Somogy megye kellős közepébe!


Zselic!

Szenna környéke, bár még én nem voltam ott.

Úgy tudom Magyarországon ott van a legsötétebb, úgy értem arra kevés a település és az ezzel együttjáró fényszennyezés. Tehát ott látni legjobban a csillagokat.

Valami díjat is kapott a térség, keress rá a neten! Meg ha jól emlékszem Hortobágy a következő ilyen környék.

2011. szept. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Megvan a kulcsszó, erre keress a neten: "Csillagoségbolt-park"


Ez a Zselici téma:

[link]

2011. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Mindenképpen ha lesz rá időm elfogok menni oda amiket írtatok!

Már jó lenne sok sok csillagot látni az égbolton. Régen ahol lakom amúgy Miskolcon, de régen még lehetett látni. Ezek szerint pár év alatt elég sokat szennyeződött a levegő:S.

Mert mostanában max ha 2-3 -at látok akkor sokat mondok.

2011. szept. 13. 13:18
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Komolyan annyira nem látszanak városból??? Nemlehet, hogy csak felhős volt az ég, mikor nézted?

Azt hittem te kifejezetten a legjobb helyet keresed... :-) Nos, egy szimpla faluban (ahol van közvilágítás) felnézve az égre, ott is rengeteg látszik... Nekem újabban szokásom a csillagképeket megkeresni az égen... Sikerül is. Bár tegnap nagyon sütött a telihold, de északra/nyugatra jól ltszottak a csillagok így is.

2011. szept. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Tényleg nem látom. Már azóta évek is elteltek nem olyan sok, de olyan nap is volt mikor nem volt felhős az ég és semmit nem látni csak az Esthajnalcsillagot meg a Teliholdat. Meg néha elvétve egy egy csillagot. Lehet a közvilágítás miatt is, de amúgy semmit mert vannak sötétebb helyek is de ott se láttam csak pár darab csillagot.

Ami nagy kár, mert én régen nagyon szerettem nézni. És esküszöm akkor nagyon sok volt. Most meg...pedig max azóta csak ilyen 3-6 év telt el.

2011. szept. 13. 20:26
 8/16 anonim válasza:
24%

Sehol mindenhol ugyananyni van csak ha messzebb vagy akármilyen fényforrástól akkor többet látsz esetleg

max annyi a lehetséges ,hogy ha hegytetőn vagy akkor nagyobb részt látsz az égboltból!

2011. szept. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
Hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni? Az első pár válasz is butaság. Dargo-nak igaza van, mindenhol ugyanannyi-ugyanaz van. Akkor látod a csillagokat: 1. ahol nincs közvilágítás (pl. egy nagy rét közepén, messze a lakott területektől.) 2. tiszta égbolt szükséges hozzá (ugyanis a felhőkön nem látsz keresztül)
2011. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hülye kérdés, akkor tovább mész nem kell írni, ha nem tetszik.

Én konkrét helyekre voltam kíváncsi.

De mint írtam voltam én már olyan helyen is ahol nem volt semmilyen közvilágítás és dombos helyen, de még sem volt egy db csillag sem, max 1.

2011. szept. 14. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!