Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért van az, hogy ha vonattal...

Miért van az, hogy ha vonattal utazom, ugyanazon a vonalon Hatvanig igénybe lehet venni a Budapest bérlettel járó kedvezményt, de ha a következő állomásig megyek, már nem? És ha mondjuk csak az utolsó budapesti állomástól kérek jegyet?

Figyelt kérdés
Ez áll a MÁV honlapján: A Budapest-bérlettel rendelkező utas Budapest közigazgatási határán belül (a főváros közigazgatási területén található utolsó budapesti állomásig), korlátlan számú díjtalan utazásra jogosult. Tehát akkor elvileg azon a vonalon Rákosig ingyen vonatozhatok, de ha egyben akarom megvenni a jegyet, akkor már ki kell fizetnem azt a szakaszt is? Az elvire egyébként azt írta, ezen a járaton igénybe lehet venni a BP bérlettel járó kedvezményt. Nem értem, segítsetek. :(
2011. szept. 15. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem értem a kérdésed.Ha hatvantól utazol pestre, akkor hatvantól veszel jegyet pest határáig.Utána már érvényes a budapest bérleted.
2011. szept. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod,hogy Rákostól kérsz jegyet Hatvanig vagy,ahova menni akarsz.Legyen nálad a bkv bérlet is,mert azt is kérhetik.
2011. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, este már nem fogalmazok elég világosan, bocsánat. :( Szóval a lényeg az, hogy ha Budapest-Hatvan távon utazom így, 460 ft egy diákjegy. Viszont ha Budapest-Hort távon utazom, akkor 735, pedig Hatvan és Hort között elvileg 125 ft a különbség. És ezt nem értem, miért.

Kedves második, és a Keletiben kérhetek Rákostól jegyet, vagy azt csak Rákoson tudom megvenni?

2011. szept. 15. 22:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez van, ezt kell szeretni. :( Hatvan az elővárosi zóna határa, ez sok helyen így van Nyugat-Európában is, hogy elővárosi részeken más a tarifa, mint a távolsági közlekedésben. Az sajnos hiba, hogy amíg Szolnok esetén 100 km a zónahatár, addig itt csak 67, és nem terjed ki mondjuk Gyöngyösig.
2011. szept. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!