Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hol van Magyarország legszínes...

Hol van Magyarország legszínesebb őszi erdője?

Figyelt kérdés
Az erdők éve van és novemberben szeretnék egy őszi erdőben gyönyörködtető kirándulást szervezni gyerekeknek.
2011. okt. 1. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hazabeszélek: a Mátra!!! Gyönyörű ősszel, imádom. Nagyon szeretek itt lakni, mindig feltöltődöm az erdő illatától ;)
2011. okt. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Igen a Mátrával csak az a baj, hogy jeti él a hegyen...

"Csak Magyarországról nem, nekünk nincs jetink, chupacabránk vagy mennydörgő madarunk... Azt hittem nekünk bizony egy soványka kis nádifarkas jutott.De most egy olyan lényről lesz szó, amiről elmondhatjuk, hogy akár a szomszédunkban is lehet.Ezen eléggé meglepődtem,mert nagyon hasonlított arra a dologra amit ismerősöm mondott, a lény túlságosan hasonlít ,de a helyszín nem egyezik.

Rá erre pár hónappal szintén egy weboldalon olvastam,hogy valaki látott egy lényt 2011 áprilisában ráadásul kétszer is:

"Nagyonközel volt ehez az erdőhöz csak nem akartam leírni mert ugyse hinnének nekem de még rajtam kívül vagy 7 ember láthatta. este volt annak az erdőnek a közelében sátoroztunk mint búcsuparty lényegtelen... este olyan hajnali 1 körül é nvigyáztam a tüzre amikor halottam hogy tölem jobra kb. 25 méterre mozog valami... oda néztem és közben hívtam a barátomat és vele együtt jöttek ki a nagy sátorbol még páran. ök is látták, hogy valami ismételten nagyon magas hosszúkaru élőlény megy a fasor szélén egyszer négykézláb egyszer felegyenesedve két lábon. azonnal fekaptam a a baltát és visszakültem a lányokat a sátorba miközben világígottam egy igen erős lámpával. Visszament az erdőbe de vagy még 5 percig lehetett hallani ahogy a nagy ágak törnek le majd eltünt. holdfény volt így láttuk homályosan."

A második esete pedig:

"Egy orosz laktanyától nem messze levő erdőben voltunk,Pécel közelében egy jóbarátommal.Éppen sétálgattunk amikor megláttunk valamit a bozótosban.Képzelj el hátulról egy 2 méteres embert... képzeld el hogy hosszabb keze van , lejebb ér a térdénél háttal áll neked és csomós ( nemtulsok) fehér koszos szőre van... mikor gugolt a feje fölé ment a térde olyan hosszú lába volt..kupola alakú fejet láttam lehetséges, hogy a nyaka előrefele állt ? vagy ilyesmi... csak egy kúp alakot láttam.( a fejével kapcsolatban.)Hátra nemnézett,de észrevett minket és felugrott,de nem magasra,kb fél métert és beiszkolt a bozótosba.Mi is megilyedtünk persze,és ellenekző irányban elfutottunk.Nagyon megijedtünk tőle,de bántani nem bántott.."


Egy kedves férfi mesél:

Lassan 5 éve hogy ismerősömtől hallottam egy lényről,ami az erdőben él.Ez az erdő a Nógrád megyei,Mátranovák nevű falu mellett van.A lény állítólag ember szerű,hosszú karjai vannak amik a térdéig érnek.Már többször látták,és a gyerekeket nem engedik ki oda az erdőben.Először csak mendemondának gondoltam és kinevettem a dolgot.

2010 decemberében olvastam egy oldalt a paranormális jelenségekről,ahová az emberek küldték be saját tapasztalataikat.Itt megakadt az egyik poston a szemem,amit egy Tibi nevű srác írt,és a teljes szöveget be is másolom:

2011. okt. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a Mátra-ötletet, azért más véleményeket is várok még! A Mátrán belül melyik részt javasolnád?

Ha ezt a jeti-sztorit előadom a kölköknek, tutira szót fogadnak majd! Jetivadászatra fel! :))

2011. okt. 2. 11:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Én Mátrafüredre és környékére gondoltam. Gyöngyösön lakom...
2011. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Elég sokat túrázunk a Mátrában, de ilyen lénnyel még nem találkoztam... Pedig megnézném... Persze csak most vagyok ilyen bátor, ha szembejönne velem egy turista úton...
2011. okt. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden szép erdő színes ősszel, szinte bárhová mehetsz. A kérdés, honnan, és mekkora utat akarsz tenni. Néhány példa nyugatról keletre.

Kőszeg - Velem környéke: menj fel Velemből az Írottkőre, majd végig a gerincen.

Sopron környéke: Károly kilátó környékén vannak szép erdők

Bakony: szinte bárhol, de Bakonybélből fel a Kőrishegyre egy szép út.

Pilis: Dömösről a Rám szakadék, vagy Vadálló kövek, esetleg Pilisszentkeresztről a Pilis gerincen végig.

Börzsöny: kisvasúttal végig, majd fel a Csóványosra.

Mecsek: Pécs felett számtalan út, Árpád tető, vagy a Zengő környéke Pécsváradról.

Mátra: menj feljebb Füredtől. A legszebb a Kékestetőre fel a piroson Négyeshatár felé, vagy a kék +-on, vagy átmehetsz busszal Galyatetőre, onnan le Mátraházára.

Bükk, Zemplén, stb. hadd ne soroljam.


Nézz ki egy vidéket, vedd meg a turistatérképét, és keress egy piros, vagy kék sáv utat, azok szoktak a legszebb részeken menni. Vagy mondd meg, konkrétan melyik táj érdekel, mekkora távot bírsz, ott mondok konkrét utat.


A jetik és egyéb baromságok pedig ne rettentsenek el, jó esetben őzekkel találkozhatsz, meg vaddisznónyomokkal.

2011. okt. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kérdésből talán nem jön le, hogy gyakorlott túrázó vagyok, így ismerem a térképet :) és nem félek a jetitől - a kérdés pontosítása így hangzik: Hol van olyan erdő, ahol sok fafaj van vegyesen, így sokfélére színeződik az erdő. Mégpontosabban, hol van a leg-ilyenebb. Mármint, hátha tudja valaki nagyon-túrázós...
2011. okt. 3. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!