Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budaörs miért nem Budapest...

Budaörs miért nem Budapest része? Annyira egymásba vannak nőve már, és tudom, hogy előváros és igazából nem lehet Pesttől elhatárolódni, nekem már Biatorbágynál Pest van amúgy.

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Valahol meg kell húzni a határokat,ha Budaőrs az lenne,akkor a Budakesziek meg Pilisvörösváriak is mondhatnák hogy ők is pont a határ mellett vannak és ők miért nem? stb...

Állítólag igy is azon agyalnak hogy lecsatolnak néhány külső kerületet mert túl nagy a főváros területe.

2011. okt. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Budaörs nem akar Budapesthez tartozni. Sokkal több pénze van így mintha beleöntenék a közösbe
2011. okt. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyagi okok miatt. Lehet, hogy Budaörs sokkal jobban jár így, hogy külön településként szedi be az ottlévő nagyáruházaktól az adót, mintha kerület lenne, meg egyéb pénzekre is jobban tud pályázni, mint valaminek a részeként.
2011. okt. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nemhiába Budaörs évek óta a leggazdagabb település Magyarországon
2011. okt. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak jobban összenőtt telpülések is Pest megyében, ahol gyakorlatolag ki se rakják a lakott terület vége táblát, hanem helyette csak az új településnév tábla jelzi csak, hogy átmentél a másik településre. Azokhoz képest Budaörs elég szépen elhatárolódik földrajzilag is Budapesttől.
2011. okt. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!