Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Megérné Nagykárolyban élni és...

Megérné Nagykárolyban élni és Mátészalkán dolgozni?

Figyelt kérdés

Mátészalkai vagyok, de hallottam, hogy Romániában milyen olcsó a rezsi meg úgy általában minden. Arra gondoltam, hogy átköltöznék Romániába Nagykárolyba, de beingáznék dolgozni Mátészalkára kocsival. A kocsimat is átiratnám román rendszámossá, hogy olcsóbbak legyenek a költségei. Jövőre, ha úgy alakul, Románia schengen lesz és még a határnál se kell az ellenőrzésre várni. A két város között kb. 30 km a távolság.


Mi a véleményetek, szerintetek buta ötlet vagy nem?


2011. nov. 5. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Nos, költöztél, vagy sem?
2013. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, Románia schengeni csatlakozása azóta is csak ábránd :D


Egyébként nem ajánlanám akkor sem, ha valami csoda folytán meg is szűnne a közeljövőben a határellenőrzés a két ország között. Vedd figyelembe, hogy ha bármi gond történik a kocsiddal (pl. többnapos szerviz), meg vagy lőve, mivel a két város közötti összeköttetés meglehetősen silány, napi egy-egy pár vonat jelenti.


Illetve Nagykároly hiába magyar többségű, egy minimum B1 szintű román nyelvtudás elengedhetetlen már, feltételezem, hogy magyarországiként nem rendelkezel ilyennel. Az is felesleges plusz energia és pénz, amit hasznosabb dolgokra fordíthatsz.

2018. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!