Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hol vannak "szellemvárosok"?

Hol vannak "szellemvárosok"?

Figyelt kérdés
Na... mielőtt félre értés lenne,nem szellem járta városokra gondolok, hanem elhagyatott kis falucskára (vagy régi szovjet laktanyára),romos házakkal. Fotózás céljából szeretnék oda menni. Esetleg tudnátok mondani Pesthez minél közelebbi helyet,ahova be is lehet menni? (és ahol nem életveszélyes a közbiztonság)
2012. jan. 4. 18:49
1 2
 1/12 Antimod ***** válasza:

Lehet, hogy furcsát mondok, de Kőszeg ilyen szempontból alkalmas. A belváros közepén vannak olyan házak, amelyeken keresztül lehet nézni, és a négy fal között méteres gaz van.

Megdöbbentő városnézés volt.

2012. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szentkirályszabadja
2012. jan. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Szentkirályszabadja repülőtér, de oda engedély kell. Régi repülőterek még vannak Magyarországon, például Kunmadaras, de szerintem azt is őrzik. Most megnéztem, hogy mi maradt a Dunántúli Gyűjtőerőmű komcsi agyrém nyomaiból, de szerintem nem sok.


Olyan, amit te keresel Magyarországon nincs. Csehországban volt, de szerintem már lebontották az összeset. Sziléziában van még biztos jópár, én is átmentem egyszer egy szellemfalun.

[link]

Vukorvár is félig szellemváros, de lakott és ilyen városok vannak még Knin környékén is.

2012. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Van Hajmáskér is, ott elég lepusztult a régi laktanya és Komáromban van egy erőd a Vág mellett, oda nem kell engedély.
2012. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2012. jan. 4. 23:11
 6/12 anonim ***** válasza:

2 perc guglival:

[link]

2012. jan. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hollófernyiges ***** válasza:
A Pilisben vannak elhagyott laktanyák meg támaszpontok, a legismertebb az ami a Pilis-csúcs tetején van, de tőle keletebbre is van egy volt laktanya ahová most paintballozni járnak a falon levő nyomokból ítélve :)
2012. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, mielőtt feltettem volna a kérdést utána néztem :). Csak gondoltam hátha tud valaki valami újat mondani.
2012. jan. 5. 20:35
 9/12 anonim ***** válasza:

Kunmadarast átalakították félig-meddig telephellyé cégeknek meg hobbi-repülőtérre. A másik felét ahol anno az atombombákat tárolták (azt nem tudom hogy most van-e ott valami sugárzó anyag) lezárták és tilos bemenni, de számos épületeggyüttes szabadon megközelíthető. Rally, drag versenyek gyakori helyszíne, szóval a motorsportrajongók minden évben százezrével özönlenek ode :D Egy ilyen turnussal észre nem vesz senki egy fotóst (de amúgy sem).

Egyébként én több határontúli településről, elsősornam Munkácsról, Kassáról és Ungvárról hallottam elég rosszakat e tekintetben, ott biztos lehetne ilyen szellem-városrészekkel találkozni, bár nem mozgok annyira otthonosan a témában.

2012. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
2012. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!