Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mi a véleményetek Szegedről?...

Mi a véleményetek Szegedről? Szegediek, mi az amire büszkék vagytok?

Figyelt kérdés

2012. jan. 15. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem Szegedet. Szerintem nagyon is élhető a város. Tetszik hogy az elmúlt években sorra megújultak a közterek, felújították a villamos pályákat (de a kivitelezés módja nagyon botrányos volt és cseppet sem európai). Én büszke vagyok az egész városra úgy nagyjából, de a politikai vezetésre nem. Büszke vagyok arra, hogy Szegeden épül meg az ELI lézerközpont, az egyetemre is.

Másrészt, jó lenne 1-2 gyárat is a városba csábítani, hiszen ha nincs ipar, nincs nagy gazdasági fejlődés:/

Amit hiányolok: éjszakai buszjáratok hétvégente (ez Miskolcon és Pécsett már működik), több munkahely és józan ul gondolkodó képviselők.

hirtelen ennyi jutott eszembe :P

2012. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én, egyetemistaként, de nem szegediként imádom Szegedet. Számomra a legélhetőbb város, gyönyörű épületekkel, modern, fejlődő tömegközlekedéssel, egyszerre nyüzsög és nyugodt.. Itt akarok élni a tanulmányaim befejezte után is.
2012. jan. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 delusion ***** válasza:
100%

Tömegközlekedés: vonat,busz,troli,villamos...számomra tökéletes. Egyre inkább úgy veszem észre, hogy Szegeden egyáltalán nincsenek távolságok....


Oktatás: több nagyon színvonalas gimnázium, 12 (!!!) karral rendelkező, legalább ~30 000 embert kiszolgáló tudományegyetem. A matematika fellegvárának számító Bolyai Intézet, a világszínvonalú orvostudományi kar, és így tovább...az ilyeneknek köszönhetően van benne a világ top 400-ában, ami elsőre nem tűnhet nagy számnak, de csak az Egyesült Államokban van majd' 6 000.

Van egy hittudományi főiskola is.


Emberek,légkör: nekem jönnek véletlen az utcán, és elnézést kérnek. Ha valamiért át kell rohannom az úttesten, akkor nem a duda után kapkodnak az autósok.


Sport: csak elég annyit mondani, hogy kajak-kenu. A Pick Szeged is általában ott van az európai kupasorozatokban, vagy rendre második a megintcsak top Veszprém mögött.


Nem szegedi vagyok, de - mint az kivehető - itt tanulok. Magyarországon csak itt tudom elképzelni, hogy letelepedjek...

2012. jan. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szeged nagyon sok lehetőséget ad a kulturálódásra(lsd.: Petőfi-múzeum,Somogyi-könyvtár,Nemzeti Színház,...);nem véletlenül nevezik a "Napfény Városának",hisz egyrészt földrajzi fekvéséből adódóan a napsütéses órák száma itt a legmagasabb-Péccsel együtt az élen,másrészt pedig nagy hírnévnek örvend az itt levő rendezvények miatt(pl: SZIN,Szabadtéri Színház,Hungarikum fesztivál,Múzeumok Éjszakája stb.)
2013. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!