Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Diák vagyok és van diákbérlete...

Konicso kérdése:

Diák vagyok és van diákbérletem (BKV) és hát, hogy Budapestről utaznék Tápiószecsőre és hát a bérletem miatt lesz valami kedvezmény? Mivel úgy halottam, hogy igen mivel a bérletem Budapest határán jó.

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
A bérleted Budapest határáig jó. A diákigazolványod bármilyen országon belüli viszonylatban vonatra és buszra 50%-os kedvezményt nyújt.
2012. febr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De nem úgy hanem ,hogy rendesen fizetnem kell ,hogy én pestről megyek vagy csak mit tudom én pl: Kőbánya felsőtől számolják fel nekem ?
2012. febr. 16. 18:05
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem igazán értem,hogy mit is kérdezel.

Írod,hogy van BKV diákbérleted.

Az a bérlet Budapest határáig jó.Ha te busszal kimész kőbánya felsőre akkor odáig jó a bérleted.Ha rákosra akkor odáig.De ha tovább akarsz menni busszal akkor már nem a BKV járatát veszed igénybe(az csak Budapest határáig közlekedik) hanem a volán buszt kell igénybe venned.Oda már nem jó a BKV diákbérleted,és csak diákigazolvány felmutatásával tudsz diák jegyet venni.

Ugyanez a helyzet ha vonattal mész.Ha vonatra szállsz,ott már nem jó a BKV bérleted.

2012. febr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, amíg érvényes a bérlet, arra a szakaszra nem kell jegyet venned, elég csak Budapest határától.
2012. febr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Érte,értem.... ,de vonattal miért nem érvényes ,mondjuk ha Kőbányáig megyek hisz az is Pest "határa" :O
2012. febr. 16. 19:37
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Az a válaszoló rosszul tudja. Ha vonattal mész, akkor a Budapesten belüli részen elfogadják a bérleted, csak a határon kívül eső szakaszra kell jegy. Kivéve azokon a vonatokon, amik nem állnak meg Budapesten belül, meg ic-ken talán.

De a legegyszerűbb, ha amikor jegyet kérsz, mondod a pénztárosnak, h van bérleted, és csak attól a megállótól kéred a jegyet, amikortól már nem érvényes a bérleted.

2012. febr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na megtaláltam neked a hivatalos verziót.

"2009. január 1-jétől új bérlettel lehet utazni a fővárosban. Ezzel a város határain belül a BKV járművei, a MÁV-START elővárosi vonatai és a VOLÁNBUSZ elővárosi járatai ugyanazzal a bérlettel korlátozás nélkül igénybe vehetők. A Budapest-bérlettel a főváros határán belül a vasútvonalak és az elővárosi buszok útvonalai is a fővárosi közlekedési

hálózat szerves részévé válnak. A BKV 1150 kilométeres budapesti hálózata 120 kilométer

budapesti vasútvonallal (41 állomással) és a VOLÁNBUSZ 175 kilométeres budapesti hálózatával (131 megállópárral) egészül ki."

2012. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nah köszönöm a válaszokat !!! :DD
2012. febr. 16. 19:53
 9/11 anonim válasza:

Na, figyi:

Megnézed, hogy melyik az utolsó budapesti megállója a vonatnak, amivel menni fogsz, és onnan kérsz egy diákot. Ennyi, nem kell túlbonyolítani. :D

Ha meg még BP területén jön a kaller, csak megmutatod a bérletet is meg a jegyet is és kész.

2012. febr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még egyszerűbb: odaállsz a pénztárba, megmondod, hogy diákjegyet kérsz Tápiószecsőre, és felmutatod a bérletedet, hogy ilyened van, tehát kiegészítőt kérsz csak hozzá.


Akkor a pénztáros vagy ad kiegészítőt (Budapest határától Tápió...-ra), vagy megmondja, hogy arra a vonatra a BKSZ bérletet nem tudják elfogadni, úgyhogy teljes távra kell venned a jegyet.

2012. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!