Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek melyik a leghagyom...

Szerintetek melyik a leghagyományőrzőbb település vagy térség Magyarországon?

Figyelt kérdés
Amolyan tipikus falusi környezetre vágyom, ahol még őrzik a hagyományokat, állattartás van, kerti kút, szegényes berendezés, régi dolgok.
2012. márc. 4. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ilyen kis falu van. De a nagyobb községekben us őrzik a hagyományokat,nevelnek állatokat,és fúrott kút is van.
2012. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hű, hát nálunk elég sok sváb hagyományt őriznek, főleg az általános iskolások csinálnak ilyen programokat, de állatot már annyira nem tartanak és kerti kút (vödörben felhúzós) sem hiszem, hogy sok kertben lenne már...
2012. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez klassz, de egyikőtök sem írt konkrét helyet. Ettől nem lettem ám okosabb. :)
2012. márc. 4. 22:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak tippelek, de szerintem Magyarország legnagyobb ilyen települése Hollókő. Az ófaluban régimódi házban élnek az emberek. Anno voltunk ott, igaz áram és vezetékes víz ott is volt, de a házak, a berendezések, illetve a lakók ruházata is a régi hagyományt tükrözi. Nekem nagyon tetszett.
2012. márc. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oda már amúgy is régóta el szeretnék menni. Köszönöm! :)
2012. márc. 4. 22:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Élő hagyományokat az Őrségben találhatsz, Szalafő, Pankasz, Őriszentpéter, Magyarszombatfa.
2012. márc. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!